Mauritius

      Pokud si vyberete ostrov Mauritius pro místo své svatby, pak vězte, že se jedná o jedno z nejromantičtějších míst v exotických destinacích. K dispozici bude česky/slovensky hovořící svatební koordinátor, který Vám pomůže zajistit veškeré potřebné dokumenty. Místo konání vašeho svatebního obřadu si můžete vybrat z několika variant, např. v krásně vyzdobeném altánku v umístěné v nádherné tropické zahradě, nebo v luxusní hotelové restauraci, nebo přímo na písečné pláži (většinou s květinovou slavobránou). Svatby na Mauritiusu se konají ve vámi vybraných hotelech/resortech, kde jste i ubytováni a to od pondělí do pátku, (vždy odpoledne mezi 14 - 17 hod.). Další možností je svatební obřad přímo na moři - na katamaránu.

 

                          


      Pokud cestujete ve dvou, svědky obřadu Vám samozřejmě zajistíme (svědky vybere management hotelu, nebo to může být i váš i svatební koordinátor, případně i ředitel hotelu (ten však již za poplatek) . Doporučujeme, aby jste si již předem objednali fotografa, či natočení obřadu videokamerou, stejně jako hudební, či taneční doprovod. Na místě pak se svatebním koordinátorem dohodnete a objednáte další zajištění - kadeřníka, vizážistu, kytici pro nevěstu, květy do vlasů, nebo do klopy, či svatební dort. (doporučujeme objednat cca dva dny před obřadem) 


      Aby vaše svatba na ostrově Mauritiusu byla platná, je třeba splnit některé úřední formality. Se zajištěním Vám pomůže svatební koordinátor, nebo zástupce našeho partnera, kteří Vám poskytnou maximální pomoc. V doprovodu svého kordinátora odjedete autem na místní úřady, kde budete předem objednáni na přesný čas. Na úřadech předložíte originální dokumenty a společně provedete místopřísežné prohlášení.


     Svatba na ostrově Mauritius probíhá v souladu s místními právními předpisy a v anglickém jazyce. Ženich i nevěsta opakují po oddávajícím krátký svatební slib. Vzorový text přísahy v angličtině dostanete předem. Obřad není jazykově náročný, ale oba novomanželé musí mít konverzační znalost angličtiny. Můžete také využít překladatele, který však musí být zajištěn předem (za příplatek), nebo jim může být někdo z doprovodu (rodiče, přátelé ...), ale před místními úřady musí osvědčit znalost obou jazyků. Slib zakončí výměna prstýnků a polibek. Manželství je zpečetěno podpisy do úředních knih. Poté následuje přípitek, případně krájení svatebního dortu a romantické focení na pláži.

     Originál oddacího listu obdržíte v následujících dnech ve Vašem hotelu, nebo Vám bude zaslaný do České republiky.
Vždy si prosím zkontrolujte, zda je ověřený apostilou (státní ověření platnosti, vizuálně vypadá jako notářské razítko a je většinou na zadní straně dokumentu).
     Po návratu do ČR si oddací list necháte přeložit soudním znalcem do češtiny a zajdete na matriku v místě Vašeho trvalého bydliště, kde sepíšete zápis o uzavření manželství. Matrika vše pošle na Zvláštní matriku do Brna, která vystaví Váš český oddací list.
Nabídka hotelů v destinaci

Ambre resort 4*+

Constance Belle Mare Plage 5*

Constance Le Prince Maurice 5*+

Four Seasons Resort Mauritius at Anahita 5*+

Hilton resort & Spa 5*

Hotel Recif Attitude 3*

InterContinental hotel Ile Maurice 5*

Lux Belle Mare resort 5*

Lux Le Morne resort 5*+

Lux Tamassa Bel Ombre resort 4*

Sugar Beach Resort & Spa 5*

The Oberoi resort 6*

Westin Turtle Bay Resort & Spa 5*

Zilwa Attitude resort 4*+