MAURICIUS - perla Indického oceánu

MAURICIUS - perla Indického oceánu
18.11.2014


"MAURICIUS - perla Indického oceánu"   Tato speciální, propagační akce se uskutečnila v termínu 19. - 30.10.2014.


 

  Tentokrát se jednalo o netradiční akci, neboť zároveň s VIP skupinou odletěl na ostrov i televizní štáb, včetně několika umělců, kteří zde natáčeli televizní dokument o tomto krásném ostrově.
 

   

   Z Prahy na ostrov Mauricius nás dopravila letecká společnost Emirates. Navíc na lince Dubaj - Mauricius jsme si již potřetí mohli vychutnat přepravu největším dopravním letadlem, dvoupatrovým Airbusem A 380. 


   V pondělí 20.10 dopoledne jsme se po přistání na Mauriciu přesunuli do prvního hotelu naší akce - InterContinental. Jednalo se o velice hezký a příjemný resort, který se nacházel v severozápadní části ostrova. Jedinou nevýhodou se zdála být pouze vzdálenost z jedné strany resortu na druhý. Ale protože cesta vedla krásnou, upravenou tropickou zahradou, podél pláže, bylo to dokonce velmi příjemné.  Na jednom konci resortu se nacházeli dvě restaurace, čínská „Noble House“ a indická „Veda“, které bylo možně využít po předchozím objednání na večeře, na opačné straně se stejným způsobem bylo možné objednat do restaurace „Segala“. Ještě za touto restaurací se nacházel druhý (vyhřívaný) bazén. Uprostřed resortu se nacházelo lobby s barem, o patro níže pak hlavní restaurace, plavecký bazén s barem a za lagunou krásný romantický ostrůvek. Pokud jste se podívali z lobby směrem na oceán, naskytl se Vám opravdu krásný pohled.


   Následující den (21.10) nás čekal první z několika výletů. Odjeli jsme do Curepipe, kde jsme navštívili kráter sopky "Trou aux Cerf". Poté se nám ale porouchal autobus a tak jsme museli čekat, než pro nás přijel náhradní autobus. Po jeho příjezdu pokračoval program krátkou zastávkou u vyhlídky na národní park a zastávkou u sochy Shivy, nedaleko posvátného jezera "Grand Bassin". Program dále pokračoval do "Rhumérie Chamarel", kde jsme se hned po příjezdu v zahradě potkali s televizním štábem, který objekt právě opouštěl. Zde jsme se v restauraci "L´ Alchimiste" naobědvali a poté si prohlédli místní výrobnu mauricijsého rumu a samozřejmě jsme využili i nabízené ochutnávky. Po opuštění rhumérie nás čekali ještě další dvě zajímavosti na tomto krásném ostrově. Navštívili jsme 90m vysoké vodopády a poté část zvanou "sedm barev země", která nedává zapomenout na to, že se jedná o sopečný ostrov. Po prohlídkách následovala cesta do resortu, s krátkým zastavením u vyhlídky, odkud byl krásný výhled na západní část ostrova.

 

   Středa 22.10. byla volným dnem, který jsme využili k relaxaci.

 

   Další den ráno (čtvrtek 23.10) jsme se odhlásili z pokojů a program pokračoval návštěvou vyhledávané botanické zahrady "Pamplemousses", která má rozlohu 37 ha. Zde se nacházeli některé světově proslulé odrůdy, včetně nejstaršího stromu na ostrově "Baobab". Poté jsme navštívili starý cukrovar, zčásti předělaný na muzeum, kde jsme viděli jak důležitá je pro tento ostrov výroba cukru. Po prohlídce jsme i zde měli možnost ochutnat různé druhy cukru (celkem 12), stejně jako různé druhy jiného místního rumu, než ten, který jsme před několika dny ochutávali v Chamarelu.  
   Kolem oběda jsme přijeli do dalšího resortu, kde jsme se ubytovali (opět na tři noci). Jednalo se o resort Lux Tamassa Bel Ombre, který se nacházel v jižní části ostrova. Opět se jednalo o krásný a rozlehlý resort, s několika restauracemi, bary a bazény. Zde jsme měli zajištěn program All inclusive, který jsme začali na sto procent využívat. V baru u moře měli ostatní klienti resortu opravdu velký problém, aby našli nějaké volné místo - téměř všechna místa byla obsazena naší početnou skupinou.

 

   V pátek 24.10. měli obě části skupiny (VIP skupina i telvizní štáb) stejný program. Cílem byl krásný ostrov - Ile des Deux Cocos. Ještě předtím jsme však navštívili rodinný podnik na výroku sušenek "Biscuiterie Rault". Jednalo se o tradiční, dvěstě let starou továrnu na výrobu sušenek z místní zeleniny zvané "Maniok". Sušenky se vyrábějí, jak jste viděli stále stejným, ručním způsobem. Na závěr této zastávky jste měli možnost ochutnat vyráběné sušenky a to v několika variantách příchutí.  
   Po této krátké zastávce pokračovala naše cesta k malému přístavišti, odkud jsme se lodí dostali na již zmíněný ostrov. Zde jsme relaxovali a měli možnost sledovat měnící se barvy moře. Stěžejním místem většiny z nás však byl stánek s občerstvením, kde kromě jiného měli ve skleněných láhvích s rumem naložené různé druhy ovoce a zeleniny, z nichž největší pozornost byla upřena na zcela netradiční nápoj - rum s chilli.  Oběd s velkým výběrem, především mořských plodů byl podáván bufetovým stylem ve velice příjemném prostředí, přímo pod palmami. 
Kolem čtvrté hodiny nás začali loďky vozit na pevninu a následovala cesta do našeho resortu.

 

  V sobotu 25.10. byl dle programu druhý celodenní relaxační den. Tento den byl plně využit a díky programu All inclusive si jistě přišli všichni na své. Některé jedince jsme hledali dlouho do noci. 

 

  Další den (neděle 26.10)  jsme v resortu strávili ještě dopoledne (někdo se koupal, někdo relaxoval, někdo využíval program All inclusive, dokud to bylo možné) a v poledne jsme opět nasedli do připraveného autobusu, kterým jsme se přesunuli do posledního resortu - Le Meridien Maurice, ve kterém jsme se opět ubytovali na 3 noci. 


  V pondělí 27.10. se uskutečnil poslední výlet. Cílem bylo tentokrát hlavní město ostrova Mauricius - Port Louis. Navštívili jsme starou pevnost nad městem "Le Citadele" s výhledem na město, přístav a dostihovou dráhu. V kontrastu s okolními horami to byl opravdu zajímavý pohled. V samotném městě jsme navštívili poštu, kde jsme měli možnost spatřit originál světoznámé známky "Modrý Mauritius", která je nasvícena každou hodinu na pouhých 10minut, aby nedošlo k jejímu poškození. Poté jsme si prohlédli starou a novou část hlavního města, místní tržnici atd. Odpoledne jsme se vrátili zpět do resortu.

 

  Úterý 28.10. byl posledním celodenním relaxačním dnem. Po klidu a pohodě při koupání, opalování a relaxaci jsme pro Vás, naše stálé a VIP klienty, kterých si nesmírně vážíme, připravili, jako poděkování za vaší věrnost, "Český večer" - hudebně-zábavné vystoupení českých umělců, kteří se účastnili televizního natáčení. Na toto vystoupení, jsme kromě Vás pozvali i několik českých občanů, které žijí, nebo pracují na tomto vzdáleném ostrově.
   Věříme, že jste byli s tímto pohodovým, hudebně-zábavným pořadem spokojeni a že se vám líbil. Alespoň jsme to četli z vašich tváří a úsměvů. 
   Po programu jsme se přesunuli na speciální večeři, která byla podávána bufetovým stylem (na pláži u oceánu). A právě zde nadešel ten pravý čas, na který si většina z nás schovávala alkohol, který jsme si přivezli z domova. Můžeme jen konstatovat, že se jednalo o dlouhý a velice příjemný večer, který pro některé končil až nad ránem. Pravda, někteří si na něj moc nepamatují, ale ti ostatní jistě potvrdí, že to byla velice hezká a příjemná tečka nejen za tímto dnem, ale i za celou touto speciální, propagační akcí, která následný den v tomto tropickém ráji, uprostřed indického oceánu, končila. 

 

  Středa 29.10 - den odletu. Po snídani se každý ještě snažil užít si těch posledních pár hodin, které zbývali do odjezdu z resortu. Někdo se do poslední chvíle snažil nachytat bronz, někdo se koupal v oceánu, někdo jen tak relaxoval a někdo vyrazil připraveným minibusem za posledními nákupy do města Grand Bay. Vše skončilo odjezdem z resortu kolem 18té hodiny. Dle itineráře jsme měli z ostrova odletět letadlem typu Boeing 777. Příjemným překvapením bylo, že pro nás přiletěl opět dvoupatrový Airbus A 380 a tak jsme si mohli vychutnat i zpáteční cestu z ostrova. Většina z nás však byla tak unavena, že usnula a cesta domů uběhla mnohem rychleji, než cesta na ostrov.

 

  V Praze, na letišti Václava Havla jsme přistáli dle plánu, ve čtvrtek 30.10 ve 12:30hod. 
Při rozloučení jsme si slíbili různé návštěvy, zavolání, výměny fotografií a společně jsme se dohodli, že se zase sejdeme na příští speciální akci.

   

 

  Tak se mějte fajn a už nyní se na Vás těšíme při další speciální akci, kterou pro vás připravujeme.

 

                                                                                                                                                                                 Vaše CK PREMIUM                                       

Vaše fotografie z této akce můžete zasílat na naši e-mailovou schránku: foto@ckpremium.cz