MYANMAR (Barma) Best of - Exclusive


Nezávazná rezervace

 

 

MYANMAR (Barma) Best of - Exclusive

* atraktivní poznávací akce se závěrečným pobytem u moře *


   Myanmar, neboli Barma je jedna ze zemí jihovýchodní Asie. Nachází se na západní straně poloostrova při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedními státy jsou Bangladéš, Indie, Čína, Laos a Thajsko. Počet obyvatel země je odhadován kolem 50 milionů. Úředním jazykem je barmština. Převážná většina obyvatel se hlásí k buddhismu.

 

   Na severu do území státu zasahuje Himálaj, na západě horská pásma zakončená Arakanským pohořím. Na východě se nachází Šanská plošina, ve středu pak nížina řeky Iravadi. Podnebí je tu vlhké, teplé, monzunové, jen na severu subtropické. Téměř polovinu země pokrývají deštné pralesy s cennými dřevinami a opadavé lesy. Myanmar je společně s Kambodžou a Laosem jeden z nejchudších států v Asii.

 

   V severní a severovýchodní části Myanmaru se rozkládá vysoké horské pásmo, které je součástí předhůří tibetsko-himálajské horské soustavy. Nejvyšším vrcholem Myanmaru je hora Kchakabhouyazis (5881m), nacházející se na myanmarsko-čínské hranici. Směrem k jihu a východu země se nadmořská výška postupně snižuje a severní horské pásmo přechází v nižší Čjinské, Arakanské, Peguské a Taneserimské pohoří a Šanskou náhorní plošinu. Centrální převážně nížinatou částí země protékají mohutné řeky Iravadi, Čjintwin, Sistaun a Salwin.

 

   Území Myanmaru leží ze dvou třetin v tropické monzunové oblasti. Každoročně se zde střídají období suchého severozápadního a teplého jihovýchodního monzunu. Suché severozápadní proudění, které přináší sušší a chladnější počasí, nastává od prosince do dubna. Teplé jihovýchodní proudění převažuje od června do září a přináší převážnou část srážek. Průměrné roční srážky v zemi se v závislosti na vzdálenosti od moře a nadmořské výšce pohybují mezi 750 až 5 000 milimetry. Přibližně polovinu celkové rozlohy Myanmaru pokrývají lesy.

 

   Myanmar Vás uchvátí svou jedinečnou a přátelskou atmosférou. Říká se jí „Zlatá země“ a důvodů k této přezdívce je hned několik, zlaté chrámy, pagody a celá řada nerostného bohatství. Barma je velmi tajemnou zemí a má co nabídnout, jmenujme například bývalé hlavní město Rangún (Yangon) se svou známou Schwedagon pagodou, historické město Bago patřící mezi archeologicky nejvýznamnější místa Myanmaru, Golden rock, nebo moře chrámů v Baganu. V Barmě ovšem nejsou jen památky a historie, ale také krásné pláže a pobřeží, především v Ngapali či hory na severu. Při putování Barmou budete mít stále dojem, že se zde zastavil čas a uvědomíte si, že i přes nelehký život se místní obyvatelé stále usmívají.

 

   V Barmě Vás uchvátí neskutečná krása a kouzlo přírody a téměř zapomenutá historie.


 

 

    Abyste při návštěvě Barmy mohli vidět co nejvíce a navštívili ta
nejatraktivnější místa a ještě si v závěru akce odpočinuli v krásném
pětihvězdičkovém resortu u moře, zařadili jsme do programu čtyři
vnitrostátní přelety, abychom se vyhnuli mnohahodinovým přesunům.

 

 


Termín:    3.10 - 14.10.2019  (12dnů / 9 nocí)

 

 

  Nezávazná rezervace  Program zájezdu:


1.den:   3.10.2019         Praha – Dubaj

   Odlet z letiště Václava Havla Praha do Dubaje novým spojem společnosti Emirates, odlet ve 21:45 hodin. 2 den:    4.10.2019     Dubaj - Yangon (Rangún)  
                                                                                   (večeře)

  Po příletu do Dubaje  následuje přestup na let do Yangunu (Barma).
 
 Plánovaný přílet do Barmy je po páté hodině odpoledne (místního času). Po přistání a přivítání v Yangunu, známého také jako Rangún vás čeká transfer do velice hezkého a příjemného hotelu Sule Shangri-La 5* a ubytování.
 
 Bývalé hlavní město Yangon je i nadále největším městem a nejdůležitějším obchodním centrem země a také vstupní brána pro turisty. Jeho koloniální pozadí a náboženské dědictví z něj dělá fascinující a jedno z nejzajímavějších míst v celé jihovýchodní Asii.  

  Večeře v místní restauraci a poté návrat do krásného hotelu Sule Shangri-La Yangon 5*.
 
 
 


3. den:    5.10.2019      Yangon - Bagan            
                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

   Po brzské snídani (nebo balíčku) následuje transfer na letiště a přelet do Baganu.
Bagan je jeden z největších architektonických míst v Asii a centrem celého Myanmaru od 11 do 13 století a nynější monarchové postavili zástupy masivní stúp a pagod, úspěchy, které jsou stále přítomny na břehu řeky Irrawaddy. Majestátní Bagan s více než 2000 červenými cihlovými chrámy na pláni velikosti ostrova Manhattan je jedním z vrcholů Barmy, který dokáže uchvátit každého cestovatele.

   Poznáte to nejlepší z Baganu. Není velká šance vidět nádherné Baganské chrámy, ale tento výlet vás seznámí s tradiční barmskou kulturou a umožní vám vidět tradiční řemeslníky při práci. Vaší první zastávkou bude vyvýšená poloha uprostřed chrámu Pláně, kde uvidíte pagody Bagan. Pokračujete v různých dalších chrámech, které jsou rozmístěny kolem chrámu Pláně, aby jste spatřili celou škálu architektonických stylů v této oblasti, stejně jako umělecký zázrak 9-14th staletí. Poté budete pokračovat do chrámu Ananda, který je považován za architektonické umělecké dílo a je jistě jedním z nejkrásnějších chrámů v Baganu, postavený v dřívějším "Mon" stylu, domů Ananda dvě výrazné sochy Budhy. Jejich výrazy se mění v závislosti na tom, ze kterého místa se na sochu díváte. Odtud bude program pokračovat směrem, který zahrnuje Thatbyinnyu, nejvyšší chrám v Baganu, gigantický Dhammayangyi Temple, známý pro svou pozoruhodnou cihelnou prací a samozřejmě Sulamani Temple. Budete mít možnost vidět mimořádný západ slunce ze zvýšené polohy uprostřed chrámu pláně a vidět poslední paprsky slunce v nezapomenutelných barvách přes pole a pagody v Baganu.

  Oběd a večeře v místní restauraci. Ubytování a noc v Baganu, v kvalitním resortu Aureum Palace resort & Spa  5*.4. den:    6.10.2019    Bagan - Mandalay    
                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

   Po snídani v hotelu začnet program návštěvou renomované pagody Shwezigon, postavenou králem Anawrahta na počátku 11. století jako náboženský památník. Přes prašné cesty a brány do chrámů a klášterů se dostanete do malé vesnice, k dalším více, či méně známým památkám.
Poté následuje transfer z Bagan do Mandalay po krásné silnici.
 
   Mandalaya je druhé největší město Barmy a jedno z dávných královských hlavních měst. Je často vnímán a popsán v literatuře jako nejtradičnější a nadčasové. I vy můžete prozkoumat toto prosperující a živé město, které se nachází na břehu řeky Irrawaddy. Nicméně, navzdory energii a výnosného podnikání to je místo, kde kulturní centrum Barmy ctí tradici hudby, tance a dramatu.
 
 Oběd a večeře v místní restauraci. Ubytování a noc v Mandalay, ve velice příjemném hotelu Eastern Mandalay 4*.5. den:     7.10.2019   Mandalay      
                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

   Dnešní program začne návštěvou Mahumuniho pagody. Tato pagoda je jedna z nejváženějších pagod Buddhy v zemi. Celá je pokrytá zlatými listy, které jsou každý den upravovány pouze pánskými oddanými. Pokračovat se bude ke Kuthodawově pagodě, často nazývané jako “Největší kniha světa” díky sbírce 729 mramorových desek, které jsou popsány v budhistickým učení. Na jih od Mandalay se nachází pagoda Hill Kyauktawgyiiho, známá jako pagoda “Velkého mramorového obrazu, kde se nachází obrovský Buddha, který je vytesán z jednoho kusu mramoru. Říká se, že bylo třeba 10 000 mužů na to, aby během dvou týdnů přemístili mramorový kus od řeky na jeho aktuální místo. Zakončení v Shwendawově klášteře. Zlatý klášter je jediný ve své zachovalé podobě a původní struktury z královského paláce z 19 století. Tato impozantní stavba je obzvláště vyzdvihována a oslavována za její nenahraditelné dřevořezby.

   Odpoledne začne návštěvou Amarapury, předposledního královského hlavního města Barmy. Amarapura znamená "město nesmrtelnosti", ačkoli jeho období hlavního města bylo relativně krátké. Nejprve se zastavíte v hedvábné tkalcovně, která je světově známá a jakmile začne slunce ustupovat, zajisté se budete chtít projít podél legendárního mustu U Bein, který byl postaven roku 1782, kdy byl Amarapur královským středem pozornosti. Most se tyčí nad Taugmanstkým jezerem. Jeho délka je 1,2km a tak není divu, že se jedná o nejdelší týkový most na světě. Užijte si tuto velmi zvláštní atmosféru, pozdní odpolední slunce vrhá dlouhé stíny. Po ohromujícím dni přijde čas zamířit zpátky do hotelu v Mandalay.

   Oběd a večeře v místní restauraci.  Ubytování a noc v Mandalay, ve velice příjemném hotelu Eastern Mandalay 4*.

 

 


6. den:    8.10.2019    Mandalay – Heho - Pindaya - Inle Lake      
                                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

Po snídani následuje transfer na Mandalayské letiště (cca 1 hodinu) a přelet do Heho.
   Po příjezdu zahájíme naši cestu směrem do Pidayavi. Při křižování kopce Shan po klikaté cestě, budete moci pořizovat fascinující fotografie barmského venkovského života. Do Pindayi se můžete dostat pouze pomocích malých silnic, které vám za to nabídnout dech beroucí scenérie. V blízkém okolí této malé vesničky, vedle klidného jezera, žije kmen Danu. Následuje navštěva proslulé jeskyně Pindayi, unikátního místa, které je starší vice než 200 milionů let a je domovem tisíce zlatých soch a sošek Buddhy.  Za účelem návštěvy těchto jeskyní budete muset projít pagody Shwe U min – bílých obřích stúp, které překonávají místo samotné.

   Vaše cesta bude dále pokračovat do Nyaung Shwe, vstupní brány do vesnice na jezeře Inle. Po dosažení okraje jezera se vydáte na krátkou orientační prohlídnu Nyaung Shwe, městečka úzkých uliček, poseté chrámy, kláštery, obchodů s čajem a místních domů. Následně se nalodíte na privátní motorovou loď, která vás vezme na cestu přes jezero Inle, kde se nachází Váš hotel.

   Oběd v místní restauraci a večeře v hotelu. Ubytování a noc v Inle Lake, v kouzelném resortu Pristine Lotus Spa resort Inle 5*.  

 


7. den:      9.10.2019      Inle Lake                  
                                                                      (snídaně, oběd, večeře)

   Po snídani, začnete vaši cestu na jezeře Inle. Cestou minete několik vesnic, které jsou postaveny na kůlech nad jezerem, které jsou obývány místními lidmi - Intha. Všimnete si, jak zde lidi hospodáři, rybařů a uvidíte i jejich “plovoucí zahrady”, které jsou vytvořeny z pásu vodního hyacintu, země a ukotveny na dně jezera pomocí bambusových tyčí. Jsou pokryty plovoucí vegetací a s pozadím, které je plné rybářský kánoích a odraz malebných kopců ve vodě vytváří dokonalou kulisu.

   Poté navštívíte klášter Nga Hpe Cahungský, který ubytovává spoustu Shanů Buddhy. V minulosti byl chrám známý pro takzvané “skákající kočky“, ale v dnešních dnech už je pouze pár kočkovitých šelem co se pohybuje v okolí, ale žádná z nich dnes už neskáče. Přesto za to stojí navštívit památník Buddhy. Přistoupit k pagodě Phaung Daw Oo, která obsahuje pět posvátných obrazů Buddhy zarámované plátkovým zlatem. Existuje také mnoho tradičních řemesel, které jsou typické pro jezero Inla. Pokud budete chtít může se zastavit u jednoho tkalce, který dokáže dělat neuvěřitelné tkané výrobky z lotosového hedvábí, ve výrobně doutníků, u kováře, nebo ve výrobně stříbrných předmětů. Na konci dne se opět navrátíte do hotelu na jezeře Inla.
 
 Oběd v místní restauraci a večeře v hotelu. Ubytování a noc v Inle Lake, v kouzelném resortu Pristine Lotus Spa resort Inle 5*.8. den:      10.10.2019     Inle Lake - Heho – Ngapali Beach            
                                                                         (snídaně, ----, večeře)

   Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště v Heho a vnitrostátní přelet do Thandwe. Po přistání přivítání na letišti následuje transfer na Ngapali Beach (cca 30 minut) do krásného pětihvězdičkového resortu Aureum Palace resort & Spa 5*. Volný program.

Noc v nádherném resortu Aureum Palace resort & Spa 5*9 den:       11.10.2019     Ngapali Beach        
                                                                        (snídaně, ----, večeře)

Snídaně v resortu.
Volný den k odpočinku - relax, koupání.  Možnost dalších (fakultativních) výletů.

Noc v nádherném resortu Aureum Palace resort & Spa 5*

 

 


10 den:      12.10.2019    Ngapali Beach          
                                                                       (snídaně, ----, večeře)

Snídaně v resortu.
Volný den k odpočinku - relax, koupání.  Možnost dalších (fakultativních) výletů.

Noc v nádherném resortu Aureum Palace resort & Spa 5*

 


11. den:     13.10.2019    Ngapali Beach – Yangon     
                                                                                    (snídaně, oběd - večeře)


   Po snídani v resortu odhlášení z pokojů transfer na letiště (cca v 9:00 hod.) a odlet do Yangunu v 10:15 hod. 
Po příletu do Yangonu odjezd do centra města.  Prohlídku zahájíme ulicí Mahanbandola, kde se nachází Immanuelský baptistický kostel původně postavený v roce 1830. Pokračovat budeme dále na východ kolem uliček s trhy. Vydáme se na ulici Pansodan, kde se prodává zboží z druhé ruky a kopírované knihy. Dále uvidíme budovu Nejvyššího soudu, úřad Vnitrozemské vodní dopravy a v sousedství ještě větší budovu Přístavní správy Myanmy, až se dostanete na ulici Strand, kde leží majestátní hotel Strand. Projdeme se po ulici Strand, kde uvidíte celní dům a soudní dvůr, což je impozantně vypadající koloniální budova. Poté se vydáme na sever, přes bouřlivou ulici Bank, k pagodě Sule. Zastavíme na nejlepším místě na focení Pagu Sule, symbolu města, jehož stavba byla postavena před více než 2000 lety a má záblesk památníku nezávislosti a zahrady Mahabandoola. Poté co ještě uvidíte dvakrát přestavěnou radnici, budeme pokračovat cestou směrem na západ, na ulici Mahanbandoola, přes chaotickou indickou a čínskou čtvrť. Prohlédnete si zlaté obchody na ulici Shwe Bontha a zvenčí uvidíte synagogu Moshe Yeshua na 26. ulici. Následně se přesuneme na trh Theingyi Zei, kde mimo jiné můžete vidět i naložené hady. Dále přijdeme na ulici Anawratha, odkud se dostaneme do nejbarevnějšího hinduistického chrámu Sri Kali.

Cca ve 13:00 hod. bude oběd v místní restauraci.


Po obědě pokračuje program návštěvou Kyukhtatgyiské pagody, kde se nachází 72 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, která se vyznačuje detailní řezbářskou prací. Poté budeme pokračovat přes město, kde bude krátká zastávka u královského jezera v Kandawgyiském parku, který je velmi populární u místních obyvatel. Uvidíme Karaweik Hall, repliku královského člunu a budete mít jedinečný pohled na perlu Barmy - zlatou pagodu Shwedagon. Při návštěvě Barmy proto nesmíme vynechat tuto legendární pagodu, pro její neskutečnou krásu. Už pouze vizuální pohled vás přesvědčí, že návštěva této pagody rozhodně stojí za to. Oslní vás odlesky odstínů linoucí se na 100 metrovém chedi, která je doslova uzavřená ve více jak 40 tunách zlata. Prohlídka začne na východním schodišti tohoto chrámu, kde se nachází řada obchodů s náboženskými předměty. Při procházení stánků vám průvodce vysvětlí využití a rituály buddhistického lidu v Myanmaru. Shwedagon je považován za nejvýznamnější náboženské místo Barmy.
 

   Cca v 19:00 hod. večeře v místní restauraci a poté transfer do hotelu Sule Shangri-La 5*, kde si po náročném dni budete moci až do odjezdu na letiště (cca ve 23 hod.) odpočinout, osprchovat a převléci se na cestu domů.  

 
 
 
 
12. den:      14.10.2019      Yangon - Dubaj - Praha  

   Odlet z mezinárodního letiště v Yangonu je v 02:10 hod.  Po příletu do Dubaje následuje přestup na letadlo do Prahy (opět dvoupatrový Airbus A 380).  Přistání na letiští Václava Havla v Praze je plánováno cca na 12.30 hodin.

 

 


                                                                                                   * změna programu i ubyytování vyhrazena.  Nezvazná rezervace  **********************************************************************************


 -  pro informace o zemi klikněte na MYANMAR (BARMA) 

**********************************************************************************


Cena :

 

Běžná prodejní cena:  89.980,-Kč/os   
 (73.380,-Kč + 14.600,-Kč ( veškeré let.poplatky +
 4 vnitrostátní přelety !!!) 

 

 - pro omezený počet speciálně snížená akční cena


 - speciální akční cena :  78.980,-Kč

                              (63.280,-Kč + 14.600,-Kč  veškeré let.poplatky + 4 vnitrostátní přelety !


*  Akční cena platí při uzavření smlouvy a složení zálohy ve výši 50% do
    31.3.2019, nebo do vyprodání poskytnutých míst !     

 

 

Cena za 1 osobu zahrnuje:

- ubytování na 9 nocí (v double room) ve velice kvalitních
   hotelech/resortech kat.4-5*
  
- plná penze během okruhu / polopenze během závěrečného pobytu u moře

- leteckou dopravu s jednou z nejkvalitnějších leteckých společností
   Emirates
  
- 4x vnitrostátní leteckou přepravu
 
( Yangon - Bagan,  Mandalay - Heho,  Heho - Thandwe,  Thandwe - Yangon ) 
- veškeré letištní taxy, poplatky a palivový příplatek

- veškeré pozemní a lodní transfery 
- veškeré vstupy - dle programu  
- kvalitní český průvodce - po celou dobu (od odletu z Prahy po přílet)
- pojištění CK ze zákona 159 Cena nezahrnuje:

- letištní odletovou taxu ve výši 10 USD splatnou při odletu
- poplatek za vstupní vízum do Barmy ve výši 1.800,- Kč.
- cestovní pojištění do zahraničí, včetně pojištění Storno poplatku
   zájezdu 
(na přání zajistíme)  
- spropitné pro průvodce a řidiče

 

 

 

  Nezávazná rezervace  

 


****************************************************************************************************

 


Další nabídky speciálních akcí 2018 - 2019:


  -  "Peru - přes Amazónii a Machu Picchu" -  atraktivní akce do kouzelného Peru   
  -  "Kouzelná Čína" -  okruh Čínou - Peking, Terakotova rmáda, Šanghaj, Suzhou, Sanya - závěrečný pobyt u moře   
  -  "Kouzlo Vietnamu" -  cesta Vietnamem od Hanoje po Saigon, s návštěvamí těch nejatraktivnějších míst a krásné přírody    
  -  "Seychely - neskutečná krása přírody"  - pobyt na 3 ostrovech, velmi kvalitní ubytování, včetně výletů ..
  -  "Keňa - to nejlepší" -  atraktivní okruh národními parky, program závěrečný pobytem u moře 

  -  "Kouzlo Srí Lanky "- opakování úspěšné akce - velký okruh Srí Lankou, zakončený pobytem u moře
 
  -  "Krásná Indonésie"  -  poznávací okruh ostrovy Bali a Lombok se zakončením u moře
  -  "Malajsie - to nejlepší"  -  opakování speckální akce - Kuala Lumpur, Taman Negara, Melaca, Langkawi - závěr u moře
  -  "Japonsko - země úsměvů a vycházejícího slunce"  -  připravujeme další velkou propagační akci
  -  "Bahamy - opravdový ráj na zemi"  - neskutečně krásná příroda, kvalitní ubytování, All inclusive
  -  "Fascinující Kostarika"  -  atraktivní okruh Kostarikou - od Karibiku k Pacifiku - se zakončením u moře

   

  

U nabízených speciálních akcí se můžete těšit na atraktivní a bohatý program, který v závěru vystřídá relax u moře.
(vyjma akcí na Bahamy a Seychely, které jsou specifické)

  


****************************************************************************


Další informace:

 

 

 

Napsali o nás.  pro komentáře od klientů klikněte  ZDE 
                           pro komentáře umělců klikněte   ZDE
-   pokud si chcete prolistovat aktuální katalog, 
                                                   klikněte na:  CK PREMIUM - EXOTIKA.  

                (pokud máte zájemo tištěný katalog, pošlete adresu, na kterou jej chcete poslat) 

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat :e-mail:          ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                      travelagencypremium@gmail.com

telefon:         222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

skype:           ck premium

 

 

Těšíme se na Vás.

                                                     Vaše
                                                                          cestovní kancelář PREMIUM

 


Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: MYANMAR (Barma) Best of - Exclusive
Termín: 3. - 14.10.2019
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky