MYANMAR (Barma) - Best of Exclusive


Nezávazná rezervace

Upozornění na změnu:

 

kolonka   Speciální akce

 

je přesunuta na naše nové web.stránky,

nabízející speciální a propagační akce, 

(kde jsou rozděleny dle kontinentu - viz níže)

 

 

 

Speciální akce


MYANMAR (Barma) - Best of Exclusive

* atraktivní poznávací akce se závěrečným pobytem u moře *


   Myanmar, neboli Barma je jedna ze zemí jihovýchodní Asie. Nachází se na západní straně poloostrova při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedními státy jsou Bangladéš, Indie, Čína, Laos a Thajsko. Počet obyvatel země je odhadován kolem 50 milionů. Úředním jazykem je barmština. Převážná většina obyvatel se hlásí k buddhismu. 

   Na severu do území státu zasahuje Himálaj, na západě horská pásma zakončená Arakanským pohořím. Na východě se nachází Šanská plošina, ve středu pak nížina řeky Iravadi. Podnebí je tu vlhké, teplé, monzunové, jen na severu subtropické. Téměř polovinu země pokrývají deštné pralesy s cennými dřevinami a opadavé lesy. Myanmar je společně s Kambodžou a Laosem jeden z nejchudších států v Asii.

   V severní a severovýchodní části Myanmaru se rozkládá vysoké horské pásmo, které je součástí předhůří tibetsko-himálajské horské soustavy. Nejvyšším vrcholem Myanmaru je hora Kchakabhouyazis (5881m), nacházející se na myanmarsko-čínské hranici. Směrem k jihu a východu země se nadmořská výška postupně snižuje a severní horské pásmo přechází v nižší Čjinské, Arakanské, Peguské a Taneserimské pohoří a Šanskou náhorní plošinu. Centrální převážně nížinatou částí země protékají mohutné řeky Iravadi, Čjintwin, Sistaun a Salwin. 

   Území Myanmaru leží ze dvou třetin v tropické monzunové oblasti. Každoročně se zde střídají období suchého severozápadního a teplého jihovýchodního monzunu. Suché severozápadní proudění, které přináší sušší a chladnější počasí, nastává od prosince do dubna. Teplé jihovýchodní proudění převažuje od června do září a přináší převážnou část srážek. Průměrné roční srážky v zemi se v závislosti na vzdálenosti od moře a nadmořské výšce pohybují mezi 750 až 5 000 milimetry. Přibližně polovinu celkové rozlohy Myanmaru pokrývají lesy.

   Myanmar Vás uchvátí svou jedinečnou a přátelskou atmosférou. Říká se jí „Zlatá země“ a důvodů k této přezdívce je hned několik, zlaté chrámy, pagody a celá řada nerostného bohatství. Barma je velmi tajemnou zemí a má co nabídnout, jmenujme například bývalé hlavní město Rangún (Yangon) se svou známou Schwedagon pagodou, historické město Bago patřící mezi archeologicky nejvýznamnější místa Myanmaru, Golden rock, nebo moře chrámů v Baganu. V Barmě ovšem nejsou jen památky a historie, ale také krásné pláže a pobřeží, především v Ngapali či hory na severu. Při putování Barmou budete mít stále dojem, že se zde zastavil čas a uvědomíte si, že i přes nelehký život se místní obyvatelé stále usmívají. 

   V Barmě Vás uchvátí neskutečná krása a kouzlo přírody a téměř zapomenutá historie.

 

    Abyste při návštěvě Barmy mohli vidět co nejvíce a navštívili ta nejatraktivnější místa a ještě si v závěru akce odpočinuli v krásném pětihvězdičkovém resortu u moře, zařadili jsme do programu čtyři vnitrostátní přelety, abychom se vyhnuli mnohahodinovým přesunům.

  

 

 

Nabídku na speciální akci "Barma - Best of Exclusive"
a další speciální akce 
na kontinentu Asie naleznete 
na naší web stránce: www.objevteasii.cz    

 

  

********************************************************Aktuální nabídky na kontinentu Afrika naleznete 
na naší web stránce: 
www.objevteafriku.cz

 

  

Aktuální nabídky na kontinentu Amerika naleznete 
na naší web stránce: 
www.objevtejizniameriku.cz

 

 

************************************************************************************ 

 

 

Cestovní kancelář Premium


e-mail:           ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                     
telefon:          222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: MYANMAR (Barma) - Best of Exclusive
Termín: podzim 2020 / jaro 2021
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky