MYANMAR (Barma) Best of - Exclusive


Nezávazná rezervace

 

Připravili jsme pro Vás další velkou speciální akci 

 

MYANMAR (Barma) Best of - Exclusive

* atraktivní poznávací akce se závěrečným pobytem u moře *


   Myanmar, neboli Barma je jedna ze zemí jihovýchodní Asie. Nachází se na západní straně poloostrova při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedními státy jsou Bangladéš, Indie, Čína, Laos a Thajsko. Počet obyvatel země je odhadován kolem 50 milionů. Úředním jazykem je barmština. Převážná většina obyvatel se hlásí k buddhismu.

 

   Na severu do území státu zasahuje Himálaj, na západě horská pásma zakončená Arakanským pohořím. Na východě se nachází Šanská plošina, ve středu pak nížina řeky Iravadi. Podnebí je tu vlhké, teplé, monzunové, jen na severu subtropické. Téměř polovinu země pokrývají deštné pralesy s cennými dřevinami a opadavé lesy. Myanmar je společně s Kambodžou a Laosem jeden z nejchudších států v Asii.

 

   V severní a severovýchodní části Myanmaru se rozkládá vysoké horské pásmo, které je součástí předhůří tibetsko-himálajské horské soustavy. Nejvyšším vrcholem Myanmaru je hora Kchakabhouyazis (5881m), nacházející se na myanmarsko-čínské hranici. Směrem k jihu a východu země se nadmořská výška postupně snižuje a severní horské pásmo přechází v nižší Čjinské, Arakanské, Peguské a Taneserimské pohoří a Šanskou náhorní plošinu. Centrální převážně nížinatou částí země protékají mohutné řeky Iravadi, Čjintwin, Sistaun a Salwin.

 

   Území Myanmaru leží ze dvou třetin v tropické monzunové oblasti. Každoročně se zde střídají období suchého severozápadního a teplého jihovýchodního monzunu. Suché severozápadní proudění, které přináší sušší a chladnější počasí, nastává od prosince do dubna. Teplé jihovýchodní proudění převažuje od června do září a přináší převážnou část srážek. Průměrné roční srážky v zemi se v závislosti na vzdálenosti od moře a nadmořské výšce pohybují mezi 750 až 5 000 milimetry. Přibližně polovinu celkové rozlohy Myanmaru pokrývají lesy.

 

   Myanmar Vás uchvátí svou jedinečnou a přátelskou atmosférou. Říká se jí „Zlatá země“ a důvodů k této přezdívce je hned několik, zlaté chrámy, pagody a celá řada nerostného bohatství. Barma je velmi tajemnou zemí a má co nabídnout, jmenujme například bývalé hlavní město Rangún (Yangon) se svou známou Schwedagon pagodou, historické město Bago patřící mezi archeologicky nejvýznamnější místa Myanmaru, Golden rock, nebo moře chrámů v Baganu. V Barmě ovšem nejsou jen památky a historie, ale také krásné pláže a pobřeží, především v Ngapali či hory na severu. Při putování Barmou budete mít stále dojem, že se zde zastavil čas a uvědomíte si, že i přes nelehký život se místní obyvatelé stále usmívají.

 

   V Barmě Vás uchvátí neskutečná krása a kouzlo přírody a téměř zapomenutá historie.


 

 

    Abyste při návštěvě Barmy mohli vidět co nejvíce a navštívili ta
nejatraktivnější místa a ještě si v závěru akce odpočinuli v krásném
pětihvězdičkovém resortu u moře, zařadili jsme do programu čtyři
vnitrostátní přelety, abychom se vyhnuli mnohahodinovým přesunům.

 

 


Termín:    druhá polovina října 2018 

přesný termín bude znám kolem 10. prosinceProgram zájezdu:


1.den:            Praha – Singapur

   Cca v 7 hodin odlet z letiště Václava Havla Praha, přes Dusseldorf do Singapuru s leteckou společností Singapore Airlines. 2 den:         Singapur - Yangon (Rangún)  
                                                                                   (oběd, večeře)

   Po příletu do Singapuru přestup na let do Myanmaru (Barmy). Plánovaný přílet do Barmy je v 8.40 hodin. Po přistání a přivítání v Yangunu, známého také jako Rangún vás čeká krátká prohlídka města, poté oběd v místní restauraci a transfer do příjemného hotelu Sedona 5*.

Bývalé hlavní město Yangon je i nadále největším městem a nejdůležitějším obchodním centrem země a také vstupní brána pro turisty. Jeho koloniální pozadí a náboženské dědictví z něj dělá fascinující a jedno z nejzajímavějších míst v celé jihovýchodní Asii. 

 
   Po krátkém odpočinku v hotelu začne náš program návštěvou legendární pagody Shwedagon. Už pouze vizuální pohled vás přesvědčí, že návštěva této pagody rozhodně stojí za to. Odlesky odstínů linoucí se na 100 metrovém chedi, která je doslova uzavřená ve vice jak 40 tunách zlata. Shwedagon je do značné míry považován za nejdůležitější náboženské místo pro barmské obyvatele. Pro většinu návštěvníků je to nezapomenutelný zážitek vrytý do jejich myslí až do konce jejich životů.

  V
ečeře v místní restauraci a poté návrat do krásného hotelu Sedona Yangon 5*.3. den:          Yangon - Bagan            
                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

   Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště a přelet do Baganu.
Bagan je jeden z největších architektonických míst v Asii a centrem celého Myanmaru od 11 do 13 století a nynější monarchové postavili zástupy masivní stúp a pagod, úspěchy, které jsou stále přítomny na břehu řeky Irrawaddy. Majestátní Bagan s více než 2000 červenými cihlovými chrámy na pláni velikosti ostrova Manhattan je jedním z vrcholů Barmy, který dokáže uchvátit každého cestovatele.

   Poznáte to nejlepší z Baganu. Není velká šance vidět nádherné Baganské chrámy, ale tento výlet vás seznámí s tradiční barmskou kulturou a umožní vám vidět tradiční řemeslníky při práci. Vaší první zastávkou bude vyvýšená poloha uprostřed chrámu Pláně, kde uvidíte pagody Bagan. Pokračujete v různých dalších chrámech, které jsou rozmístěny kolem chrámu Pláně, aby jste spatřili celou škálu architektonických stylů v této oblasti, stejně jako umělecký zázrak 9-14th staletí. Poté budete pokračovat do chrámu Ananda, který je považován za architektonické umělecké dílo a je jistě jedním z nejkrásnějších chrámů v Baganu, postavený v dřívějším "Mon" stylu, domů Ananda dvě výrazné sochy Budhy. Jejich výrazy se mění v závislosti na tom, ze kterého místa se na sochu díváte. Odtud bude program pokračovat směrem, který zahrnuje Thatbyinnyu, nejvyšší chrám v Baganu, gigantický Dhammayangyi Temple, známý pro svou pozoruhodnou cihelnou prací a samozřejmě Sulamani Temple. Budete mít možnost vidět mimořádný západ slunce ze zvýšené polohy uprostřed chrámu pláně a vidět poslední paprsky slunce v nezapomenutelných barvách přes pole a pagody v Baganu.

  Oběd a večeře v místní restauraci. Ubytování a noc v Baganu, v kvalitním resortu Aureum Palace resort & Spa  5*.4. den:        Bagan - Mandalay    
                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

   Po snídani v hotelu začnet program návštěvou renomované pagody Shwezigon, postavenou králem Anawrahta na počátku 11. století jako náboženský památník. Přes prašné cesty a brány do chrámů a klášterů se dostanete do malé vesnice, k dalším více, či méně známým památkám.
Poté následuje transfer z Bagan do Mandalay po krásné silnici.
 
   Mandalaya je druhé největší město Barmy a jedno z dávných královských hlavních měst. Je často vnímán a popsán v literatuře jako nejtradičnější a nadčasové. I vy můžete prozkoumat toto prosperující a živé město, které se nachází na břehu řeky Irrawaddy. Nicméně, navzdory energii a výnosného podnikání to je místo, kde kulturní centrum Barmy ctí tradici hudby, tance a dramatu.
 
 Oběd a večeře v místní restauraci. Ubytování a noc v Mandalay, ve velice příjemném hotelu Eastern Mandalay 4*.5. den:        Mandalay      
                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

   Dnešní program začne návštěvou Mahumuniho pagody. Tato pagoda je jedna z nejváženějších pagod Buddhy v zemi. Celá je pokrytá zlatými listy, které jsou každý den upravovány pouze pánskými oddanými. Pokračovat se bude ke Kuthodawově pagodě, často nazývané jako “Největší kniha světa” díky sbírce 729 mramorových desek, které jsou popsány v budhistickým učení. Na jih od Mandalay se nachází pagoda Hill Kyauktawgyiiho, známá jako pagoda “Velkého mramorového obrazu, kde se nachází obrovský Buddha, který je vytesán z jednoho kusu mramoru. Říká se, že bylo třeba 10 000 mužů na to, aby během dvou týdnů přemístili mramorový kus od řeky na jeho aktuální místo. Zakončení v Shwendawově klášteře. Zlatý klášter je jediný ve své zachovalé podobě a původní struktury z královského paláce z 19 století. Tato impozantní stavba je obzvláště vyzdvihována a oslavována za její nenahraditelné dřevořezby.

   Odpoledne začne návštěvou Amarapury, předposledního královského hlavního města Barmy. Amarapura znamená "město nesmrtelnosti", ačkoli jeho období hlavního města bylo relativně krátké. Nejprve se zastavíte v hedvábné tkalcovně, která je světově známá a jakmile začne slunce ustupovat, zajisté se budete chtít projít podél legendárního mustu U Bein, který byl postaven roku 1782, kdy byl Amarapur královským středem pozornosti. Most se tyčí nad Taugmanstkým jezerem. Jeho délka je 1,2km a tak není divu, že se jedná o nejdelší týkový most na světě. Užijte si tuto velmi zvláštní atmosféru, pozdní odpolední slunce vrhá dlouhé stíny. Po ohromujícím dni přijde čas zamířit zpátky do hotelu v Mandalay.

   Oběd a večeře v místní restauraci.  Ubytování a noc v Mandalay, ve velice příjemném hotelu Eastern Mandalay 4*.

 

 


6. den:        Mandalay – Heho - Pindaya - Inle Lake      
                                                                                       (snídaně, oběd, večeře)

Po snídani následuje transfer na Mandalayské letiště (cca 1 hodinu) a přelet do Heho.
   Po příjezdu zahájíme naši cestu směrem do Pidayavi. Při křižování kopce Shan po klikaté cestě, budete moci pořizovat fascinující fotografie barmského venkovského života. Do Pindayi se můžete dostat pouze pomocích malých silnic, které vám za to nabídnout dech beroucí scenérie. V blízkém okolí této malé vesničky, vedle klidného jezera, žije kmen Danu. Následuje navštěva proslulé jeskyně Pindayi, unikátního místa, které je starší vice než 200 milionů let a je domovem tisíce zlatých soch a sošek Buddhy.  Za účelem návštěvy těchto jeskyní budete muset projít pagody Shwe U min – bílých obřích stúp, které překonávají místo samotné.

   Vaše cesta bude dále pokračovat do Nyaung Shwe, vstupní brány do vesnice na jezeře Inle. Po dosažení okraje jezera se vydáte na krátkou orientační prohlídnu Nyaung Shwe, městečka úzkých uliček, poseté chrámy, kláštery, obchodů s čajem a místních domů. Následně se nalodíte na privátní motorovou loď, která vás vezme na cestu přes jezero Inle, kde se nachází Váš hotel.

   Oběd v místní restauraci a večeře v hotelu. Ubytování a noc v Inle Lake, v kouzelném resortu Pristine Lotus Spa resort Inle 5*.  

 


7. den:            Inle Lake                  
                                                                      (snídaně, oběd, večeře)

   Po snídani, začnete vaši cestu na jezeře Inle. Cestou minete několik vesnic, které jsou postaveny na kůlech nad jezerem, které jsou obývány místními lidmi - Intha. Všimnete si, jak zde lidi hospodáři, rybařů a uvidíte i jejich “plovoucí zahrady”, které jsou vytvořeny z pásu vodního hyacintu, země a ukotveny na dně jezera pomocí bambusových tyčí. Jsou pokryty plovoucí vegetací a s pozadím, které je plné rybářský kánoích a odraz malebných kopců ve vodě vytváří dokonalou kulisu.

   Poté navštívíte klášter Nga Hpe Cahungský, který ubytovává spoustu Shanů Buddhy. V minulosti byl chrám známý pro takzvané “skákající kočky“, ale v dnešních dnech už je pouze pár kočkovitých šelem co se pohybuje v okolí, ale žádná z nich dnes už neskáče. Přesto za to stojí navštívit památník Buddhy. Přistoupit k pagodě Phaung Daw Oo, která obsahuje pět posvátných obrazů Buddhy zarámované plátkovým zlatem. Existuje také mnoho tradičních řemesel, které jsou typické pro jezero Inla. Pokud budete chtít může se zastavit u jednoho tkalce, který dokáže dělat neuvěřitelné tkané výrobky z lotosového hedvábí, ve výrobně doutníků, u kováře, nebo ve výrobně stříbrných předmětů. Na konci dne se opět navrátíte do hotelu na jezeře Inla.
 
 Oběd v místní restauraci a večeře v hotelu. Ubytování a noc v Inle Lake, v kouzelném resortu Pristine Lotus Spa resort Inle 5*.8. den:           Inle Lake - Heho – Ngapali Beach            
                                                                         (snídaně, ----, večeře)

   Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště v Heho a vnitrostátní přelet do Thandwe. Po přistání přivítání na letišti následuje transfer na Ngapali Beach (cca 30 minut) do krásného pětihvězdičkového resortu Aureum Palace resort & Spa 5*. Volný program.

Noc v pětihvězdičkovém resortu Aureum Palace resort & Spa 5*. 9 den:            Ngapali Beach        
                                                                        (snídaně, ----, večeře)

Snídaně v resortu.
Volný den k odpočinku - relax, koupání.  Možnost dalších (fakultativních) výletů.

Noc v pětihvězdičkovém resortu Aureum Palace resort & Spa 5*. 

 

 


10 den:          Ngapali Beach          
                                                                       (snídaně, ----, večeře)

Snídaně v resortu.
Volný den k odpočinku - relax, koupání.  Možnost dalších (fakultativních) výletů.

Noc v pětihvězdičkovém resortu Aureum Palace resort & Spa 5*. 

 


11. den:       Ngapali Beach – Yangon - Singapur    
                                                                                                 (snídaně, oběd)


   Po snídani v resortu odhlášení z pokojů transfer na letiště (cca v 9:00 hod.) a odlet do Yangunu v 10:15 hod.
Po příletu do Yangunu začne program
návštěvou Kyukhtatgyiské pagody, kde se nachází 72 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, která se vyznačuje detailní řezbářskou prací. Poté budete pokračovat přes město, kde bude krátká zastávka u královského jezera v Kandawgyiském parku, který je velmi populární u místních obyvatel. Uvidíte Karaweik Hall, repliku královského člunu a budete mít jedinečný pohled na zlatou pagodu Shwedagon.
V průběhu dne je zajištěn oběd v místní restauraci. 

   Později odpoledne ještě budete mít čas na návštěvu trhu Bogyoke, známějšího pod názvem "Scott Market", který si budete moci projít, popř. dokoupit poslední suvenýry.  

   Poté již následuje transfer na mezinárodní letiště a v 17:35 hod. odlet do Singapuru. Po příletu přestup na letadlo do Frankfurtu a odlet.

 

 12. den:            Frankfurt - Praha  

Po příletu do Frankfurtu (cca v půl sedmé), přestup na letadlo do Prahy.  Přistání na letiští Václava Havla v Praze je plánováno na 10.00 hodin.

 

 


* změna programu vyhrazena.

**********************************************************************************


Hotely/resorty, ve kterých bude skupina po dobu akce ubytována:

Yangon (Rangún) :         Sedona hotel Yangon 5*
Bagan :                          Aureum Palace resort & Spa  5*
Mandalay :                     Eastern hotel Mandalay 4*
Inle Lake :                      Pristine Lotus Spa resort Inle 5*

Ngapali Beach :             Aureum Palace resort & Spa  5*

*  změna ubytování vyhrazena


 -  pro informace o zemi klikněte na MYANMAR (BARMA) 

**********************************************************************************


Cena :

 

Běžná prodejní cena:  95.980,-Kč/os   
 (79.380,-Kč + 16.600,-Kč ( veškeré let.poplatky +
 4 vnitrostátní přelety !!!) 

 

 

 - akční cena pro naše stálé a VIP klienty :  84.980,-Kč

(68.380,-Kč + 16.600,-Kč  veškeré let.poplatky + 4 vnitrostátní přelety !

*  Akční cena platí při uzavření smlouvy a složení zálohy ve výši 50% do 30.12.2017, nebo do vyprodání poskytnutých míst !     - speciální sleva pro prvních 10 přihlášených zájemců !

*  Speciální sleva platí při uzavření smlouvy a složení zálohy ve výši 50% a vyprodání vymezeného počtu míst !

 

 

 

Cena za 1 osobu zahrnuje:

- ubytování na 9 nocí (v double room) ve velice kvalitních
   hotelech/resortech kat.4-5*
  
- plná penze během okruhu / snídaně během závěrečného pobytu u moře

- leteckou dopravu s jednou z nejkvalitnějších leteckých společností
   Singapore Airlines
  
- 4x vnitrostátní leteckou přepravu
 
( Yangon - Bagan,  Mandalay - Heho,  Heho - Thandwe,  Thandwe - Yangon ) 
- veškeré letištní taxy, poplatky a palivový příplatek

- veškeré pozemní a lodní transfery 
- veškeré vstupy - dle programu  
- kvalitní český průvodce - po celou dobu (od odletu z Prahy po přílet)
- pojištění CK ze zákona 159 Cena nezahrnuje:

- letištní odletovou taxu ve výši 10 USD splatnou při odletu
- poplatek za vstupní vízum do Barmy ve výši 1.800,- Kč.
- cestovní pojištění do zahraničí, včetně pojištění Storno poplatku
   zájezdu  -  na přání zajistíme

- spropitné pro průvodce a řidiče

 

 

 

****************************************************************************************************

 Další nabídky speciálních akcí: 


   *  - "Kouzelná Čína" - další opakování velice úspěšné akce (Peking, Šanghaj, Suzhau, Sanya (čínská Havaj) a další 
   *  - "Bahamy - opravdový ráj na zemi"  -  atraktivní akce
   *  - "Kouzlo Vietnamu"  -  cesta Vietnamem od Hanoje po Saigon, s 
          návštěvamí těch nejatraktivnějších míst a neskutečné přírody
 
   *  - "Seychely - magické kouzlo čtyř ostrovů" -  deluxe - putování 
          po atraktivních místech kouzelných seychelských ostrovů
 
         


  

U nabízených speciálních akcí se můžete těšit na atraktivní a bohatý program, který v závěru vystřídá relax u moře.
(vyjma akcí na Bahamy a Seychely, které jsou specifické)

  


****************************************************************************


Další informace:

 

 

 

Napsali o nás. Pro komentáře od klientů klikněte  ZDE 
                         Pro komentáře umělců klikněte   ZDE -  pro speciální nabídky kliknete výše na kolonku na "Speciální nabídky".


-   pokud si chcete prolistovat katalog, 
                                                   klikněte na:  CK PREMIUM - EXOTIKA.  

                (pokud máte zájemo tištěný katalog, pošlete adresu, na kterou jej chcete poslat) 

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat :e-mail:          ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                      travelagencypremium@gmail.com

telefon:         222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

skype:           ck premium

 

 

Těšíme se na Vás.

                                                     Vaše
                                                                          cestovní kancelář PREMIUM

 


Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: MYANMAR (Barma) Best of - Exclusive
Termín:
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky