MADEIRA - Fly a Drive 2021 - speciální nabídka


Nezávazná rezervace

 

 

Madeira (Portugalsko)


speciální nabídka :   Fly & Drive 2021


Program

 1. den     Funchal

 

Přílet na Madeiru, transfer do hotelu. Ubytování v hotelu Mimosa 3* nebo podobném.

 

Hotel Mimosa 3* - se nachází v západní části Funchalu nedaleko promenády Lido


 

2. den     Funchal  (snídaně)

 

Po snídani doporučujeme navštívit centrum města Funchal - návštěva Katedrály, vinné sklepy Oliveiras, Tržnice, Lanovky na Monte, Monte zahrady 12,50 €, Monte kostela, tobogánu / sáňkové tradiční dráhy, případně malou lanovkou z Monte do Botanické zahrady 6,00 €. Vstup do zahrady je v horní  části u hlavního Muzeu, kde je konečná zastávka městského autobusu 30, 31, který vás sveze do centra Funchalu (lístek u řidiče). Kdo by měl zájem o plavbu lodí, tak je možnost kontaktovat delgáta a ten vám zajistí tuto plavbu na Catamaranu nebo na  Santa Marii. Cena plavby je v obou případech 35,00 € a je to 3 hodinová plavba s možností vidět delfíny, či velryby. Pro ty, kteří spíše inklinují k Levadam / turistice, je možné nasednout u lanovky na meziměstský BUS 56, který vás doveze do Ribeiro Frio. V Ribeiro Frio je farma pstruhů, vstup na malou levádku balkony nebo hlavní Levady do Portela (11 km), která je poměrně jednoduchá a na konci Levady je autobusová  zástávka meziměstského autobusu, který staví v centra Funchalu.

 

Další z možností je ½ denní turistika začínající nedaleko Camacha kam se dostanete hromadnou městskou dopravou a končící v jasmínové čajovně nad Funchalem, nedaleko Palheiro zahrady. Cestou budete míjet oblast zaniklých Levad a budete procházet přes eukaliptové a mimózové oblasti cca 1 hodinu. Přechod dolů kopcem je okolo 20 min. Spodní část Levady je nová a nachází se tu  vodní nádrž a krásné výhledy na Funchal. Ubytování v hotelu Mimosa 3*.


3. den     Funchal - přistavení  auta v 09:30 hodin (snídaně)

 

Program:  dnes  si můžete udělat výlet  na  Pico dos Barcelos (vyhlídka, odkud budete mít Funchal jako na dlani, Eira  do Serrado 1095m s výhledem na Curral das Freiras, známé jako Údolí jeptišek, kde můžete ochutnat dobroty z kaštanů – zákusky, polévku, pečené kaštany a dokonce i kaštanovou zmrzlinu. Z Eira do Serrado můžete sestoupit dolů na Curral po cestičce, po které se musíte vrátit zpět (popřípadě vyjet zpět místním busem), nebo pojedete rovnou autem. Odtud sjedete na dálnici směr Ribeira Brava. Po dálnici se dostanete do městečka Câmara de Lobos - v překladu  tuleňí doupě, kteří se tu v minulosti vyskytovali. Městečko  si také oblíbil  Winston Churchil při jeho návštěvách Madeiry. Odtud pojedete na útes Cabo Girão, který je 2. nejvyšším útesem do moře na světě 580 m. Projedete Ribeira Brava a pak přes Serra da Água tunelem do Sao Vicente do Sítio da Feiteira de Baixo. Ubytování v hotelu Estalagem do Vale 4 * nebo podobném.

 

Estalagem do Vale 4* - São Vicente - Sítio da Feiteira de Baixo

 

   

4. den     São Vicente - Sítio da Feiteira de Baixo (snídaně)

 

Program: Dnes pojedete směr Ribeira Brava, ale odbočíte na  Encumeada , kde je z jednoho bodu vidět jižní část pobřeží a Ribeira Brava a severní část pobřeží  a São Vicente. Z Enclumeada sjedete dolů do Ribeira Brava kde se nachází jeden z nejstarších kostelů Madeiry. Zde budete pokračovat  směr Calheta (písečná pláž). Budete míjet vesničky Madalena do Mar, Ponta do Sol ( zde je krásná levada Lombada Ponta do Sol) až dojedete do Calhety. Kromě žluté písečné pláže se tu také nachází fabrika na zpracování cukrové třtiny. Pak budete pokračovat přes malebné vesničky Jardim do Mar, Paúl do Mar,kde si můžete posedět si při kávě v místních kavárničkách. Ponta do Pargo je další doporučená zastávka (vyhlídka s majákem). Přes Santa se dostanete do  Porto Moniz, které je známé svým vulkanickým přírodním koupalištěm. (vstupné 2,00 €).  Toto koupaliště je otevřené během celého roku a je napouštěno přílivovými vlnami . Nad koupalištěm se nachází restaurace ORCA , kterou doporučuji na oběd, a pro milovníky ryb - mají zde v nabídce i typickou Espadu. Klasická Espada je s banánem , kterou najdete všude na ostrově, ale jen tady jí nabízejí v těstíčku se žampiónovou omáčkou na smetaně , prostě jedna báseň! Cesta pokračuje přes Ribeira da Janela přes Seixal,  kde je po levé straně vyhlídka " Véu de Noiva " až do São Vicente a dostanete se zpět  do hotelu Estalagem do Vale 4 *


5. den       São Vicente - Sítio da Feiteira de Baixo (snídaně)

 

Nedaleko hotelu se nachází vulkanická jeskyně " Grutas " , kde je možné si udělat exkurzi spojenou s vulkanickým centrem, které vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry ( vstupné 7,00 € ) . Cesta vás pak povede přes Ribeira da Janela  nahoru přes Fanal ( zde je pár nádherných levád a je tu nejstarší vavřínový les) směrem na Paúl da Serra , náhorní plošinu. Dojedete do oblasti Rabaçal , které je známé svou krásnou Levadou / turistikou k 25 pramenům.  Přes Fonte do Bispo se opět dostanete do Porto Moniz, kde se můžete opět vykoupat než se vrátíte do vašeho hotelu. Ubytování v hotelu Estalagem do Vale 4 *


6. den      São Vicente - Sítio da Feiteira de Baixo - Caniço de Baixo (snídaně)

 

Po severní cestě přes Ponta Delgada, Boa Ventura, kde se nachází lokální restaurace  A Fronteira, kde mají nejlepší espetada, což je typický madeiranský špíz), São Jorge (zde je královská leváda LEVADA DO REI), se dostanete do vesničky Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických domků ve tvaru písmene A. V Santaně se také nachází tématicky park (vstupné 10,00 €) a kousek od odtud je Achada de Teixeira odkud je celkem nenáročný výstup (2,8 km) na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo – 1862m. Cesta pokračuje dále do zálivu Faial, kde si můžete udělat přestávku na oběd v restauraci "Grutas" ( jeskyně) , nebot je vydlabaná do  skály. Pod restaurací vede cesta kolem kartingového okruhu  až k pěknému zálivu, kde se dá koupat v moři (je tam i restaurace).  Budete pokračovat do Porto da Cruz, kde je oblázková pláž, bazén se slanou vodou a můžeme naštívit rumu - Engenho da Porto da Cruz. Hned vedle ho můžete ochutnat a rovnou koupit. Potom pokračujete do  Machico- zde byla 1419 objevena Madeira a je tu písečná pláž. Ubytování v hotelu Cais da Oliveira 4 * v Caniço de Baixo.

 

Cais da Oliveira  4*- městečko Caniço de Baixo se nachází zhruba 10 min od letiště

 

   

 

7. den         Cristo Rei, Camacha, Poiso,  Pico do Areeiro, Santo da Serra, Ponta do Rosto, Baia d `Abra (snídaně v hotelu)

 

Program: První zastávkou může být vesničky Garajau, kde se nachází socha Ježíše Krista - "Cristo Rei". Nedaleko  sochy vede lanovka dolů na malou pláž, kde najdete malou restauraci. Odtud pojedete do Camacha, kde ručně vyrábí ratanový nábytek a následně pokračujte do Poiso, kde je odbočka na Pico do Areeiro,  3. nejvyšší vrchol Madeiry  1818 m. Pod vyhlídkou je parkoviště. Odtud se vrátíte  zpět a na křižovatce odbočíte na Santo da Serra, kde se kromě golfového hřiště a koňských stájí, nachází i malý park se zvířaty (v Santo da Serra je v centru odbočka vlevo). Po návštěvě parku pokračujete cestou, která se napojuje na hlavní cestu a před městem Machico se stáčí na východní část ostrova, kde naleznete jednu z nejkrásnějších vyhlídek  Ponta do Rosto na severním cípu a Baia d `Abra na jižním cípu. Ubytování v hotelu Cais da Oliveira 4 * nebo podobném.

 


8. den      Caniço de Baixo – Funchal (snídaně)

 

Odevzdání auta (v případě brzkého odletu již  večer před ), transfer na letiště. Odlet z Madeiry.V sezóně:

Cena za  1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Se snídaní 7 nocí + transfer + auto 5 dní
A skupina

Cena za 1 osobu
v jednolůžkovém pokoji

Se snídaní 7 nocí + transfer + auto 5 dní
A skupina

Příplatek za auto vyšší kategorie

B skupina

01.06. – 15.07.2020

23900 Kč

33 550 Kč

1400 Kč

16.07. – 24.08.2021

24650 Kč

34850 Kč

1400 Kč

25.08. – 02.09.2021

25800 Kč

37050 Kč

1400 Kč

03.09. – 15.09.2021

24400 Kč

34200 Kč

1400 Kč

16.09. – 30.09.2021

24150 Kč

33700 Kč

1400 Kč

16.10. – 31.10.2021

23050 Kč

32050 Kč

1400 Kč


Auto: Skupina B: Nissan Micra (A/C), Smart Two automatic (A/C), Peugeot 208, Cotroen C1Auto: Skupina A: Seat Mii, Renault Clio 

Nelze garantovat konkrétní typ auta, jen skupinu A nebo B.
Všechny auta jsou pojištěná a při předávání se už neplatí žádná záloha.

 

Uvedená cena zahrnuje:

 • Ubytování se snídaní  na 7 nocí v dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3* a 4*
 • Transfer z letiště v den příletu, transfer na letiště v den odletu
 • Zapůjčení automobilu na 5 dní, pojištění automobilu
 • Letenku v ekonomické třídě (Praha – Funchal – Praha) s leteckou společností Smart Wings
 • Letištní taxy a palivový příplatek
 • Pojištění CK dle zákona 159
 • Slovensky/česky mluvící delegát na Madeiře (pro klienty s balíčkem F&D formou telefonického kontaktu).

 

Uvedená cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění do zahraničí
 • Pojištění storno poplatků zájezdu
 • Vstupy, stravování, osobní výdaje
 • PCR testy, antigenní testy

 

Uvedené ceny jsou závislé na ceně letecké přepravy a dostupnosti ubytování.
Pokud hotely uvedené v nabídce nebudou dostupné, nabídneme vám jiné ve stejné kvalitě.


V případě zájmu napište a my vám pošleme přehlednější nabídku v PDF, včetně obrázků resortů. 

 

 ***********************************************************************************


Další speciální nabídky a akce naleznete na:

www.objevteasii.cz  -  pro kontinent Asie

www.objevteafriku.cz  -  pro kontinent Afrika

www.objevtejizniameriku.cz  -  pro kontinent Amerika

 

Veškeré další informace a nabídky naleznete také na:

www.ckpremium.cz

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat :e-mail:           ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
        

telefon:           222 96 70 60 
                       603 10 92 44 


 

Těšíme se na Vás.
                                Vaše
                                        cestovní kancelář PREMIUM

Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: MADEIRA - Fly a Drive 2021 - speciální nabídka
Termín:
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky