"KOUZLO SRÍ LANKY" - poznávací, se závěrečným pobytem u moře


Nezávazná rezervace

 

 

 

Vážení přátelé cestování.

  

   po dohodě s naším partnerem a leteckou společností Emirates připravuje další opakování úspěšnou speciální akce

"Kouzlo Srí Lanky"

                  

    O Srí Lance se říká, že je perlou Indického oceánu s hojností přírodních zdrojů. Má nádherné pláže, hory, vodopády, lesy, zvířata žijící ve volné přírodě, rostliny, které jinde nenajdete, nejvzácnější orchidee, drahé kameny a další.
 
  Poznejte její krásu a pohostinnost i Vy.

 Termín:     4. - 15.3.2019   Nezávazná rezervace  Program:
 

1.den          
PRAHA – DUBAI 

    Odlet z letiště Václava Havla Praha, s leteckou společností Emirates, do Dubaje.
Po příletu do Dubaje přestup na letadlo do Colomba.

 

2.den   5.3.2019  
COLOMBO – NEGOMBO

  V Dubaji přestup na let do Colomba.  Po raním příletu na mezinárodní letiště Bandaranayaka a přivítání na Srí Lance bude následovat transfer do prvního místa Negomba. Negombo je pobřežní město, které se nachází cca 35 kilometrů jižně od hlavního města Colomba. Žije zde přes 120.000 obyvatel a je postaveno na turismu a rybolovu.    
  Po příjezdu transfer do hotelu Grandeeza 4* - Negombo a ubytování.
Po odpočinku začne program prohlídkou města Negombo, včetně rybího trhu. 
Poté návrat do resortu a večeře.

 

 

3.den    6.3.2019

NEGOMBO – PINNAWALLA – DAMBULLA - HABARANA   

 Po snídani odjezd do sloního sirotčince v Pinnawalla.

 Sloní útulek (sirotčinec) (Elephant Orphanage) byl založen v roce 1975 pro sedm osiřelých slůňat, ovšem původní populace  se rozrostla na 65 kusů, takže dnes je to největší sloní stádo na světě, chované v zajetí. Žijí tu sloni všech generací, od právě narozených srňátek až po důstojné stařešiny. Jsou tu zvířata nejen osiřelá, nebo opuštěná, ale i zraněná v přírodě (často po konfliktech s farmáři). Zlatým hřebem programu je ovšem koupel slonů v nedaleké řece Ma Oya, což je opravdový zážitek. Na Srí Lance žije slon indický, který obvykle měří 2-3 metry na výšku a váží 3-5 tun. Sloni mají vynikající paměť. Pamatují si například i po několika letech místo, kde kdysi našli vodu. V tomto smyslu je tedy úsloví „sloní paměť“ opravdu pravdivé. Sloni se dožívají v přírodě 60 let, v zajetí až 80 let. Dospělý jedinec denně sežere 170 – 230 kilogramů potravy a vypije 80 – 200 litrů vody.  

   Odpoledne budete pokračovat do Habarany, kde se nachází proslavený královský jeskynní chrám Dambulla. 
   Jedná se o pět skalních jeskyní, které se tyčí na skalnatém kopci asi 100 – 150 metrů nad Dambullou. Jeskyně byly používány k bohoslužebným účelům již od 1.století před naším letopočtem. Dnešní výzdoba je ovšem převážně z 18. a 19.tého století. V chrámech je mnoho soch Budhů a krásné skalní malby. Jednotlivé jeskyně jsou vyzděné a vstupuje se do nich normálně dveřmi. Že nejste v místnosti poznáte podle mírně zvlněného a hrbolatého stropu, který je vyzdoben krásnými malbami. U vstupu do areálu narazíte na obrovskou, pozlacenou sochu Budhy, která je vysoká 30 metrů. Socha se tyčí nad Zlatým chrámem, jehož je součástí. Není to žádná stará památka, neboť byla postavena teprve v roce 2000 z darů japonských věřících. Součástí areálu Zlatého chrámu je i muzeum. Samotné jeskyně ovšem leží v kopci nad chrámem a vylézá se k nim po schodišti. Z kopce je nádherný výhled do kraje (mimo jiné na skálu Sigiriya). Jeskynní chrámy v Dambulle jsou od roku 1991 zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Jeskyně jsou hezké a určitě stojí za návštěvu.
Ubytování v hotelu Cinamoon Lodge  4*  (Habarana)  a večeře

 

4.den    7.3.2019    
HABARANA – SIGIRIYA – POLONNARUWA – HABARANA

   Po snídani v hotelu návštěva skalní pevnosti Sigiriya.
   Sigiriya je zřejmě nejkrásnější památkou na Srí Lance. Sigiriya je osamělá výrazná skála, která převyšuje okolní terén o 200 metrů a je prakticky kolmá. Nahoře na skále se zachovaly ruiny původní pevnosti a ze skály jsou nádherné výhledy do okolí. Sigiriya se rovněž výrazně proslavila skalními freskami „silikonových krasavic“. Malby na skalním podloží zobrazují ženy „nahoře bez“. Jejich vychrtlé vosí pasy ostře kontrastují s velmi bujným poprsím. Při pohledu na tyto kresby se vnucuje otázka, jestli náhodou plastická chirurgie nedosáhla dokonalosti již ve starověku.

   Dle starší pověsti se o Sigiriyi říká, že tato skála sloužila jako pevnost. Údajně ji na vrcholu nechal postavit král Kassapa (vládnul v roce 477-495 n.l.). Kassapa byl nepříliš milujícím synem krále Dhátuséna. Svého otce svrhnul a zavraždil tak, že ho nahého nechal připoutat ke skále a zemřít žízní. Nevlastní bratr krále Kassapy, právoplatný dědic trůnu, Moggallana, uprchnul do Indie. Od té doby žil král Kassapa neustálém strachu, že se jeho bratr vrátí, pomstí svého otce a zmocní se vlády. Proto nechal Kassapa postavit pevnost na snad nejméně přístupném místě celé Srí Lanky, na skále Sigiriya. Zde si postavil krásný palác, kde se doslova opevnil se svou družkou, služebnictvem a konkubínami. Moc si ale zdejšího luxusu neužil, protože strach z bratra ho neustále pronásledoval. A to oprávněně, protože roku 495 n.l, se jeho noční můra stala skutečností. Moggallana se vrátil z Indie i s mocným vojskem. Kassapu všichni jeho blízcí opustili a protože mu ani jeho pevnost nedokázala zajistit ochranu, spáchal sebevraždu.

   Podle novější verze nebyla Sigiriya nikdy pevností, či palácem, nýbrž buddhistickým klášterem, který byl postaven několik století před vládou krále Kassapy. A´t už je pravdivá jakákoliv z obou verzí, jisté je, že Sigiriya byla obývána lidmi, kteří zde postavili důmyslné stavby a že byla opuštěna a zapomenuta. Znovu objevena byla až Brity v 19.století. Byly zrestaurovány skalní malby, provedeny vykopávky ve zdejších ruinách a postaveny schody (je jich 1.860) a rampy, po kterých se turisté mohou vydat na vrchol. Skála je téměř kolmá a v někde dokonce převislá.

  V roce 1982 byla Sigiriya zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Odpoledne návštěva města Polonnaruwa. Město se nachází ve střední části Srí Lanky a tvoří jeden z vrcholů kulturního trojúhelníku. Polonnaruwa byla svého času nejdůležitějším městem ostrova a zachovalo se zde mnoho památek, které jsou natolik významné, že Polonnaruwa byla zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. Dějiny začínají v 11.století n.l., kdy sinhálský král Vidžajabáhu I, (vládnul v letech 1055-1100) opustil Anuradhapuru, která čelila častým invazím z jihu indického subkontinentu a vybudoval v roce 1070 n.l. nové hlavní město Polonnaruwu. Hlavním městem byla od roku 1215 (necelých 250 let). Nakonec byla Polonnaruwa opuštěna a její trosky během několika desetiletí pohltila džungle.

Poté návrat do hotelu Cinamoon Lodge  5*  (Habarana) a večeře

 

 

5.den     8.3.2019    
HABARANA – MATALE – KANDY

   Po snídani a odhlášení z pokojů následuje cesta do Kandy. Po cestě navštívíme Spice Garden v Matale, které se nachází pouze 25km od Kandy.
   Spice Garden patří mezi nejlepší zahrady na ostrově a zde budete seznámeni s různým kořením a ukázkami, jak se některé z těchto koření pěstuje a zpracovává. Zahrady jsou pro návštěvníky příjemným místem na procházku voňavou zelení, kde se dozví mnoho informací, např. o muškátovém oříšku, pepři, hřebíčku, kari, skořici, zázvoru a mnoho dalšího koření. 
  Koření roste ve stínu vysokých stromů a sklizně probíhají ručně. Na závěr si zde budete moci zakoupit nejen toto kvalitní koření, ale také tradiční kosmetiku, ochutnat bilinné pivo, či zažít masáž Ayurveda – vše je na bázi přírodních produktů pěstovaných v zahradách.

     Poté se přesunete do Kandy, kde Vás čekají prohlídky např. jezera Drive, Arts & Crafts Centre, Gem Museum...

    Kandy je město ležící ve výšce 500 metrů nad mořem a spolu s Colombem je nejdůležitějším městem na Srí Lance. Je bohatou směsicí kulturních památek. Centrum se nachází nedaleko malebného jezera, obklopeného svahy hor. Ostrov uprostřed jezera využil poslední panovník Kandyjského království, Šrí Vikrama Rádžasinha, jako svůj vlastní harém. Kromě všeho výše uvedeného se Kandy může chlubit ještě něčím navíc – je místem, kde se nachází jedna z nejdůležitějších památek na Srí Lance. Chrám Buddhova zubu ukrývá jednu z nejposvátnějších relikvií – Buddhův zub. Chrám má pro většinu srílanských buddhistů neocenitelný význam.

Ubytování v hotelu Cinnamon Citadel 5*  (Kandy) a večeře

 

6.den    9.3.2019    
KANDY – NUWARA ELIYA

    Po snídani odjezd do Královské botnické zahrady.
    Královská botanická zahrada má rozlohu 147 akrů a vznikla v roce 1374 jako zahrada králů. Nachází se zde více než 5000 druhů stromů a rostlin. Některé jsou endemické, stejně jako flóra z tropického světa. Spice Garden a Orchid House jsou oblíbenými místy turistů.

Poté budete pokračovat do Nuwara Aliya.

  Nuwara Eliya se nachází v kouzelné krajině s horami, údolími, vodopády a čajovými plantážemi. Je to jedno z nejchladnějších míst na ostrově. Nuwara Eliya je úplně jiná, než všechna ostatní místa na Srí Lance. Okolí města zdobí nekonečné čajové plantáže a ve městě samotném to vypadá jako ve staré dobré Anglii – najdete tu krásné vilky v koloniálním stylu, bezvadně střižené „anglické“ trávníky atd. Nuwara Eliya znamená doslova „Město světla“. Je nejvýše položeným městem na Srí Lance – ve výšce 1.893m.n.m.  Nedaleko se nachází také nejvyšší hora na Srí Lance, Pidurutagala (2.555m.n.m.). Město si vyhlédli Britové a zřídili zde sanatorium, neboť zdejší podnebí bylo mnohem zdravější než horké a vlhké tropy na pobřeží. Postavili tu luxusní vily v anglickém stylu a zavedli sem železnici. Začali zde pěstovat typickou „anglickou“ zeleninu a ovoce, vysázeli anglické trávníky, zřídili se zde dostihové závodiště a golfové hřiště. Britové se rovněž pokusili pěstovat v okolních kopcích kávu, jenže kávovníkové plantáže na ostrově prakticky úplně zničila devastující tropická choroba. A tehdy někoho napadlo, že by se zda dal pěstovat čaj.

  Ubytování v hotelu AraLiya Green Hills  4*  (Nuwara Eliya) a večeře

 

7.den    10.3.2019    
NUWARA ELIYA – ELLA GAP – YALA

Po snídani odjezd do Královské botnické zahrady, přes Ella Gap.

   V Ella Gap navštívíte nádherné vodopády. 

Ubytování v hotelu Cinnamon Wild 4*  (Yala) a večeře

 

8. den    11.3.2019  
YALA

    Po snídani odjezd do Národního Parku Yala,na Safari, kde bude pokračovat prohlídka.
   Yala National Park se nachází 185km od Colomba a má 378km/2 a byl založen v roce 1938. Jedná se o nejslavnější národní park, kde je možné pozorovat volně žijící zvířata. Mezi divoká zvířata zde patří sloni různých velikostí, žijících ve stádech, dále levharti, divočáci, divoké buvoli, krokodýli, pávy, šakali, mědvědy pyskaté a další. Dále zde žije cca 130 druhů ptáků, barevní čápy, pelikáni, volavky, orly, včetně mořského atd.
  Park je rozdělen na několik částí a pro návštěvníky je určena část Yala West, ležící při pobřeží Indického oceánu. Jedná se pravděpodobně o nejstarší rezervaci na světě, která byla založena již ve 3.století př.n.l. Moudrost místních králů skloubená s buddhistickou vírou vedla k zakládání oblastí určených na ochranu nejen divoké zvěře, ale i tropických lesů.

  Oběd v místní restauraci.

  Odpoledne vás čeká návštěva Abmalantoty a River Boat Safari.
  Poté návrat do Cinnamon Wild 4*  (Yala)
a večeře

 


9. den    12.3.2019  

YALA – GALLE  - BERUWELLA

   Po snídani odjezd do Galle.

   Galle je krásné a historické město, ležící na jihozápadě pobřeží Srí Lanky, nachází 72km od Colomba a je třetím největším městem na Srí Lance. Největší atrakcí celého města je 300 let stará holandská pevnost, kterou UNESCO zařadilo na listinu světového dědictví.
   Další památkou spadající pod UNESCO je čtvrť Fort. Najdete zde kostelíky, holandské koloniální vily, muzea a bašty. Zřejmě hlavní dominantou Galle a především hradeb je krásný maják. Hned pod majákem je mešita, neboť zde žijí i muslimové. Hlavně ve starém Galle se nacházejí holandské holandské protestantské kostely. Opevněné městečko je oblíbené pro svoji historickou atmosféru, výhodné nákupy, trhy, obchody, restaurace a rušný noční život. Dnes je Galle pověstné zejména ručně vyráběnou krajkou a šperky z ebenového dřeva a želvoviny.

Poté cesta do resortu u moře. Ubytování v hotelu Vivanta by Taj 5* a večeře

 

 

10. den    13.3.2019   
BERUWELLA

Snídaně v resortu a volný den na relaxaci. 
                                                    Možnost fakultativních výletů.

Ubytování v hotelu Vivanta by Taj 5*.

 

 

 

11. den     14.3.2019   
BERUWELLA  – COLOMBO

Snídaně v hotelu a volný den na relaxaci.
Později odpoledne (bude upřesněno) odjezd na letiště do Colomba a v noci odlet do Dubaje.

 

 

12.den    15.3.2019   
COLOMBO – DUBAJ - PRAHA

  Odlet je plánován po půlnoci. Po příletu do Dubaje, přestup na let do Prahy. Odlet cca v 9:05 hod..
Přílet na letiště Václava Havla je plánován cca na 13:30 hod.

 

                                                                                      *  změna programu a ubytování vyhrazena

 

 

   Nezávazná rezervace  

 

 

 

Cena:


Běžná prodejní cena:    84.400
,-Kč/os   
                  ( 74.680 + 9.720  (veškeré let.poplatky))

                                                                                

 

Speciální akční cena:      69.400,-Kč/os   
                                        ( 59.680 + 9.720  (veškeré let.poplatky ))


Výše uvedená cena platí při ubytování v kvalitních resortech kategorie 4-5* !
 

Při ubytování v resortech nižší kategorie 3-4* se cena sníží o 9.200,-Kč/os.

                                       

 Proti běžné ceně je cena snížena o 15.000,-Kč /os  !!!

 

 Akční cena platí do vyprodání míst, nejpozději však do 30.11.2018 !

                  

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu Praha - Colombo - Praha, s let.společností Emirates
- veškeré let.poplatky
- ubytování: 9x ubytování v kvalitních resortech/hotelech kategorie 4-5* 
 
- stravování: po dobu okruhu plná penze, u moře se snídaní   
- program - dle itineráře  
- veškeré transfery – dle itineráře   
- český průvodce po celou dobu akce  

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění, včetně pojištění proti stornu - na přání zajistíme

- vstupní vízum na Srí Lanku - na přání zajistíme
- tipy

 

 

  Nezávazná rezervace  

 

 

 ****************************************************************************************************

 


Další informace: 

 

-   pro informasce o zemi, klikněte na  SRÍ LANKA - INFORMACE

-   chcete-li se podívat na další nabízené resorty v této destinaci, 
                                                   klikněte na:   "SRÍ LANKA - RESORTY"

 

****************************************************************************

 

Napsali o nás. Pro komentáře od klientů klikněte  ZDE 
                         Pro komentáře umělců klikněte   ZDE

 


*****************************************************************************

 

Další nabídky speciálních akcí 2018 - 2019:


  -  "Peru - přes Amazónii a Machu Picchu" -  atraktivní akce do kouzelného Peru   
  -  "Kouzelná Čína" -  okruh Čínou - Peking, Terakotova rmáda, Šanghaj, Suzhou, Sanya - závěrečný pobyt u moře   
  -  "Kouzlo Vietnamu" -  cesta Vietnamem od Hanoje po Saigon, s návštěvamí těch nejatraktivnějších míst a krásné přírody    
  -  "Seychely - neskutečná krása přírody"  - pobyt na 3 ostrovech, velmi kvalitní ubytování, včetně výletů ..
  -  "Keňa - to nejlepší" -  atraktivní okruh národními parky, program závěrečný pobytem u moře 

  -  "Myanmar (Barma) - best of - Exclusive" -  neskutečně krásná a téměř nedotčená země 
  -  "Krásná Indonésie"  -  poznávací okruh ostrovy Bali a Lombok se zakončením u moře
  -  "Malajsie - to nejlepší"  -  opakování speckální akce - Kuala Lumpur, Taman Negara, Melaca, Langkawi - závěr u moře
  -  "Japonsko - země úsměvů a vycházejícího slunce"  -  připravujeme další velkou propagační akci
  -  "Bahamy - opravdový ráj na zemi"  - neskutečně krásná příroda, kvalitní ubytování, All inclusive
  -  "Fascinující Kostarika"  -  atraktivní okruh Kostarikou - od Karibiku k Pacifiku - se zakončením u moře

   

  

U nabízených speciálních akcí se můžete těšit na atraktivní a bohatý program, který v závěru vystřídá relax u moře.
(vyjma akcí na Bahamy a Seychely, které jsou specifické)


****************************************************************************


Další informace:
 

-   pokud si chcete prolistovat katalog, 
                                                   klikněte na:  CK PREMIUM - EXOTIKA.  

                (pokud máte zájem o tištěný katalog, pošlete adresu, na kterou jej chcete poslat) 

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat :e-mail:          ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                      travelagencypremium@gmail.com

telefon:         222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

skype:           ck premium

 

 

Těšíme se na Vás.

                                                     Vaše
                                                                          cestovní kancelář PREMIUM

 


Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: "KOUZLO SRÍ LANKY" - poznávací, se závěrečným pobytem u moře
Termín:
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky