"KOUZLO SRÍ LANKY" - poznávací, se závěrečným pobytem u moře


Nezávazná rezervace

 

Vážení přátelé cestování.

  

   CK Premium pořádá každý rok pro své klienty speciální akce do celé řady exotických destinací, např. Indonésie, Vietnam, Kambodža, Hongkong, Filipíny, Singapur, Malajsie, Spojené Arabské Emiráty, Thajsko a jeho ostrovy, Maledivy, Mexiko, Dominikánská republika, Čína, Srí Lanka a další.
 
   Speciální akce na Srí Lanku se uskutečnila v loňském roce a p
rotože byl o tuto akci s názvem "Kouzlo Srí Lanky" velký zájem, rozhodli jsme se po dohodě s naším partnerem a leteckou společností Emirates tuto úspěšnou akci opakovat. Atraktivní program zůstane stejný.

 

                 

    O Srí Lance se říká, že je perlou Indického oceánu s hojností přírodních zdrojů. Má nádherné pláže, hory, vodopády, lesy, zvířata žijící ve volné přírodě, rostliny, které jinde nenajdete, nejvzácnější orchidee, drahé kameny a další.
 
  Poznejte její krásu a pohostinnost i Vy.

   

 

Program je připraven ve spolupráci s našim srílanským partnerem a srílanským ministerstvem cestovního ruchu tak, aby jste ze Srí Lanky viděli to nejlepší a nejzajímavější.

 Termín:   18. - 29.1.2018   (12 dnů / 9 nocí )


 


Program:
 

1.den      18.ledna 2018     
PRAHA – DUBAI 

    Odlet z letiště Václava Havla Praha, s leteckou společností Emirates, do Dubaje.
Po příletu do Dubaje přestup na letadlo do Colomba.

 

 

2.den      19.ledna 2018      
COLOMBO – PINAWELLA - DAMBULLA

      Po příletu na mezinárodní letiště Bandaranayaka a přivítání na Srí Lance bude následovat transfer do sloního sirotčince v Pinnawalla.

    Sloní útulek (sirotčinec) (Elephant Orphanage) byl založen v roce 1975 pro sedm osiřelých slůňat, ovšem původní populace  se rozrostla na 65 kusů, takže dnes je to největší sloní stádo na světě, chované v zajetí. Žijí tu sloni všech generací, od právě narozených srňátek až po důstojné stařešiny.

Jsou tu zvířata nejen osiřelá, nebo opuštěná, ale i zraněná v přírodě (často po konfliktech s farmáři). Zlatým hřebem programu je ovšem koupel slonů v nedaleké řece Ma Oya, což je opravdový zážitek. Na Srí Lance žije slon indický, který obvykle měří 2-3 metry na výšku a váží 3-5 tun. Sloni mají vynikající paměť. Pamatují si například i po několika letech místo, kde kdysi našli vodu. V tomto smyslu je tedy úsloví „sloní paměť“ opravdu pravdivé. Sloni se dožívají v přírodě 60 let, v zajetí až 80 let. Dospělý jedinec denně sežere 170 – 230 kilogramů potravy a vypije 80 – 200 litrů vody.  

Večeře a nocleh v Dambulle.

 

 

3.den     20.ledna 2018        
DAMBULLA – VILAGGE - DAMBULLA

Po snídani odjezd do Habarany, kde se nachází proslavený královský jeskynní chrám Dambulla.

     Jedná se o pět skalních jeskyní, které se tyčí na skalnatém kopci asi 100 – 150 metrů nad Dambullou. Jeskyně byly používány k bohoslužebným účelům již od 1.století před naším letopočtem. Dnešní výzdoba je ovšem převážně z 18. a 19.tého století. V chrámech je mnoho soch Budhů a krásné skalní malby. Jednotlivé jeskyně jsou vyzděné a vstupuje se do nich normálně dveřmi. Že nejste v místnosti poznáte podle mírně zvlněného a hrbolatého stropu, který je vyzdoben krásnými malbami.
    U vstupu do areálu narazíte na obrovskou, pozlacenou sochu Budhy, která je vysoká 30 metrů. Socha se tyčí nad Zlatým chrámem, jehož je součástí. Není to žádná stará památka, neboť byla postavena teprve v roce 2000 z darů japonských věřících. Součástí areálu Zlatého chrámu je i muzeum. Samotné jeskyně ovšem leží v kopci nad chrámem a vylézá se k nim po schodišti. Z kopce je nádherný výhled do kraje (mimo jiné na skálu Sigiriya). Jeskynní chrámy v Dambulle jsou od roku 1991 zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Jeskyně jsou hezké a určitě stojí za návštěvu.
 

Poté navštívíte Village - tradiční venkovský vesnický styl Srí Lanky, kde se pojedete v kočáře Bullock do venkovské vesnice, kde bude podáván čaj a "juggery" spolu s obědem – vše vyrobené v autentickém stylu Srí Lanky. Budete vidět tradiční způsoby vaření a budete vidět, jak místní zemědělci ochraňují své plodiny před divokými zvířaty. Na závěr dne bude následovat tradiční kanoistika po jezere v Habaraně. Poté návrat do resortu.  

Večeře a nocleh v Amaya Lake, Dambulla, nebo podobném.

 

 

 

4.den      21.ledna 2018         
DAMBULLA – SIGIRIYA – POLONNARUWA – DAMBULLA

Po snídani v hotelu návštěva skalní pevnosti Sigiriya.

                  Sigiriya je zřejmě nejkrásnější památkou na Srí Lance. Sigiriya je osamělá výrazná skála, která převyšuje okolní terén o 200 metrů a je prakticky kolmá. Nahoře na skále se zachovaly ruiny původní pevnosti a ze skály jsou nádherné výhledy do okolí. Sigiriya se rovněž výrazně proslavila skalními freskami „silikonových krasavic“. Malby na skalním podloží zobrazují ženy „nahoře bez“. Jejich vychrtlé vosí pasy ostře kontrastují s velmi bujným poprsím. Při pohledu na tyto kresby se vnucuje otázka, jestli náhodou plastická chirurgie nedosáhla dokonalosti již ve starověku.
   Dle starší pověsti se o Sigiriyi říká, že tato skála sloužila jako pevnost. Údajně ji na vrcholu nechal postavit král Kassapa (vládnul v roce 477-495 n.l.). Kassapa byl nepříliš milujícím synem krále Dhátuséna. Svého otce svrhnul a zavraždil tak, že ho nahého nechal připoutat ke skále a zemřít žízní. Nevlastní bratr krále Kassapy, právoplatný dědic trůnu, Moggallana, uprchnul do Indie. Od té doby žil král Kassapa neustálém strachu, že se jeho bratr vrátí, pomstí svého otce a zmocní se vlády. Proto nechal Kassapa postavit pevnost na snad nejméně přístupném místě celé Srí Lanky, na skále Sigiriya. Zde si postavil krásný palác, kde se doslova opevnil se svou družkou, služebnictvem a konkubínami. Moc si ale zdejšího luxusu neužil, protože strach z bratra ho neustále pronásledoval.

    A to oprávněně, protože roku 495 n.l, se jeho noční můra stala skutečností. Moggallana se vrátil z Indie i s mocným vojskem. Kassapu všichni jeho blízcí opustili a protože mu ani jeho pevnost nedokázala zajistit ochranu, spáchal sebevraždu.

   Podle novější verze nebyla Sigiriya nikdy pevností, či palácem, nýbrž buddhistickým klášterem, který byl postaven několik století před vládou krále Kassapy. A´t už je pravdivá jakákoliv z obou verzí, jisté je, že Sigiriya byla obývána lidmi, kteří zde postavili důmyslné stavby a že byla opuštěna a zapomenuta. Znovu objevena byla až Brity v 19.století. Byly zrestaurovány skalní malby, provedeny vykopávky ve zdejších ruinách a postaveny schody (je jich 1.860) a rampy, po kterých se turisté mohou vydat na vrchol. Skála je téměř kolmá a v někde dokonce převislá.

     V roce 1982 byla Sigiriya zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Odpoledne návštěva města Polonnaruwa.   

     Město se nachází ve střední části Srí Lanky a tvoří jeden z vrcholů kulturního trojúhelníku. Polonnaruwa byla svého času nejdůležitějším městem ostrova a zachovalo se zde mnoho památek, které jsou natolik významné, že Polonnaruwa byla zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. 

  Dějiny začínají v 11.století n.l., kdy sinhálský král Vidžajabáhu I, (vládnul v letech 1055-1100) opustil Anuradhapuru, která čelila častým invazím z jihu indického subkontinentu a vybudoval v roce 1070 n.l. nové hlavní město Polonnaruwu. Hlavním městem byla od roku 1215 (necelých 250 let). Nakonec byla Polonnaruwa opuštěna a její trosky během několika desetiletí pohltila džungle. Poté návrat do resortu.

Večeře a nocleh v Dambulle.

 

 

 

 

5.den     22.ledna  2018     
DAMBULLA – MATALE – KANDY

Po snídani a odhlášení z pokojů následuje cesta do Kandy.

Po cestě navštívíme Spice Garden v Matale, které se nachází pouze 25km od Kandy. Spice Garden patří mezi nejlepší zahrady na ostrově a zde budete seznámeni s různým kořením a ukázkami, jak se některé z těchto koření pěstuje a zpracovává.

Poté se přesunete do Kandy, kde Vás čekají prohlídky např. jezera Drive, Arts & Crafts Centre, Gem Museum...
Kandy je město ležící ve výšce 500 metrů nad mořem a spolu s Colombem je nejdůležitějším městem na Srí Lance. Je bohatou směsicí kulturních památek. Centrum se nachází nedaleko malebného jezera, obklopeného svahy hor. Je místem, kde se nachází jedna z nejdůležitějších památek na Srí Lance. Chrám Buddhova zubu ukrývá jednu z nejposvátnějších relikvií – Buddhův zub. Chrám má pro většinu srílanských buddhistů neocenitelný význam.

Ubytování Kandy a večeře

 

 

6.den     23.ledna 2018     
KANDY – NUWARA ELIYA

    Po snídani odjezd do Královské botnické zahrady. 

Královská botanická zahrada má rozlohu 147 akrů a vznikla v roce 1374 jako zahrada králů. Nachází se zde více než 5000 druhů stromů a rostlin. Některé jsou endemické, stejně jako flóra z tropického světa. Spice Garden a Orchid House jsou oblíbenými místy turistů.

 Poté budete pokračovat do Nuwara Aliya.

Nuwara Eliya se nachází v kouzelné krajině s horami, údolími, vodopády a čajovými plantážemi. Je to jedno z nejchladnějších míst na ostrově. Nuwara Eliya je úplně jiná, než všechna ostatní místa na Srí Lance.  

    Okolí města zdobí nekonečné čajové plantáže a ve městě samotném to vypadá jako ve staré dobré Anglii – najdete tu krásné vilky v koloniálním stylu, bezvadně střižené „anglické“ trávníky atd. Nuwara Eliya znamená doslova „Město světla“. Je nejvýše položeným městem na Srí Lance – ve výšce 1.893m.n.m.  Nedaleko se nachází také nejvyšší hora na Srí Lance, Pidurutagala (2.555m.n.m.). Město si vyhlédli Britové a zřídili zde sanatorium, neboť zdejší podnebí bylo mnohem zdravější než horké a vlhké tropy na pobřeží. Postavili tu luxusní vily v anglickém stylu a zavedli sem železnici. Začali zde pěstovat typickou „anglickou“ zeleninu a ovoce, vysázeli anglické trávníky, zřídili se zde dostihové závodiště a golfové hřiště. Britové se rovněž pokusili pěstovat v okolních kopcích kávu, jenže kávovníkové plantáže na ostrově prakticky úplně zničila devastující tropická choroba. A tehdy někoho napadlo, že by se zda dal pěstovat čaj.

 

  Ubytování v Nuwara Eliya a večeře

 

 

7.den    24.ledna 2018     

NUWARA ELIYA – ELLA GAP – YALA

 

Po snídani odjezd do Královské botnické zahrady, přes Ella Gap.

V Ella Gap navštívíte nádherné vodopády. 

 Ubytování v Yala a večeře


 

 

8. den    25.ledna 2018       
YALA – GALLE - BERUWELLA
   

Brzy ráno výlet džípy do národního parku Yala. 

Yala Nyational Park se nachází 185km od Colomba. Národní Park má 378km/2 a byl založen v roce 1938. Jedná se o nejslavnější národní park, kde je možné pozorovat volně žijící zvířata. Mezi divoká zvířata zde patří sloni různých velikostí, žijících ve stádech a celá řada dalších divoké zvěře. Dále zde žije cca 130 druhů ptáků, včetně orla mořského.       

   Park je rozdělen na několik částí a pro návštěvníky je určena část Yala West, ležící při pobřeží Indického oceánu. Jedná se pravděpodobně o nejstarší rezervaci na světě, která byla založena již ve 3.století př.n.l. Moudrost místních králů skloubená s buddhistickou vírou vedla k zakládání oblastí určených na ochranu nejen divoké zvěře, ale i tropických lesů. 

Poté odjezd do Galle

Galle je krásné a historické město, ležící na jihozápadě pobřeží Srí Lanky, nachází se – vložit 72km Colomba a je třetím největším městem na Srí Lance. Největší atrakcí celého města je 300 let stará holandská pevnost, kterou UNESCO zařadilo na listinu světového dědictví. 

Další památkou spadající pod UNESCO je čtvrť Fort. Najdete zde kostelíky, holandské koloniální vily, muzea a bašty. Zřejmě hlavní dominantou Galle a především hradeb je krásný maják. Hned pod majákem je mešita, neboť zde žijí i muslimové. Hlavně ve starém Galle se nacházejí holandské holandské protestantské kostely. Opevněné městečko je oblíbené pro svoji historickou atmosféru, výhodné nákupy, trhy, obchody, restaurace a rušný noční život. Dnes je Galle pověstné zejména ručně vyráběnou krajkou a šperky z ebenového dřeva a želvoviny.

Poté cesta do resortu u moře, ubytování a večeře

 

 

9. den    26.ledna 2018    
BERUWELLA  

Snídaně  v resortu a volný den na relaxaci. 
                                                    Možnost fakultativních výletů.

 Ubytování u moře.

 

 

 

10. den     27.ledna 2018     
BERUWELLA

Snídaně  v resortu a volný den na relaxaci. 
                                                    Možnost fakultativních výletů.

Ubytování u moře.

 

 

 

11.den      28.ledna 2018    
BERUWELLA  – COLOMBO

Snídaně v hotelu a volný den na relaxaci.
V průběhu dne (bude upřesněno) odjezd do Colomba - prohlídka města a nákupy.

Večeře v místní restauraci a poté transfer na letiště na letiště. 

 

 

12. den      29.ledna 2018      
COLOMBO - DUBAJ - PRAHA

Cca po půlnoci odlet z Colomba do Dubaje a dále do Prahy. V odpoledních hodinách přílet na letiště Václava Havla.


*******************************************************************************************************


                                                                   * změna programu i resortu vyhrazena

 

 

 

 

Cena:


Běžná prodejní cena:    75.46
0,-Kč/os   
                  ( 65.940 + 9.520  (veškeré let.poplatky))

                                                                                

 

Speciální cena:      67.960,-Kč/os   
                                        ( 58.440 + 9.520  (veškeré let.poplatky ))

                                        

 Proti běžné ceně je cena snížena o 7.500,-Kč /os !!!


*  Speciální cena platí při uzavření smlouvy a složení zálohy ve výši 50% do 3.11.2017 !!! (nebo do vyprodání omezeného počtu míst) !

 

Speciální akce vyprodána !
                           

 

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu Praha - Colombo - Praha, s let.společností Emirates
- veškeré let.poplatky
- ubytování: 9x ubytování v kvalitních resortech/hotelech kategorie 4* 
 
- stravování: po dobu okruhu plná penze, u moře se snídaní   
- program - dle itineráře  
- veškeré transfery – dle itineráře   
- český průvodce po celou dobu akce  

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění

- vstupní vízum na Srí Lanku

 

 


 ****************************************************************************************************

 


Další informace: 

 

-   pro informasce o zemi, klikněte na  SRÍ LANKA - INFORMACE

-   chcete-li se podívat na další nabízené resorty v této destinaci, 
                                                   klikněte na:   "SRÍ LANKA - RESORTY"

 

 

****************************************************************************

 

Napsali o nás. Pro komentáře od klientů klikněte  ZDE 
                         Pro komentáře umělců klikněte   ZDE

 


*****************************************************************************

 

Další nabídky speciálních akcí:

 
2017 - 2018
  *  -   "Kouzelná Čína" - opakování velice úspěšné akce (Peking, Šanghaj, Suzhau, Sanya (čínská Havaj) a mnoho dalších.
  *  -  "Kouzlo Vietnamu"  -  cesta Vietnamem od Hanoje po Saigon, s návštěvamí těch nejatraktivnějších míst a krásné přírody 
  *  -  "Bahamy - opravdový ráj na zemi"  - neskutečně krásná příroda, kvalitní ubytování, All inclusive- doporučujeme
  *  -  "Seychely - neskutečná krása přírody" -  pobyt na 3 ostrovech, velmi kvalitní ubytování, včetně výletů ...
  *  -  "Keňa - to nejlepší" -  atraktivní okruh národními parky, program závěrečný pobytem u moře
  *  -  "Keňa - Tanzánie - Zanzibar -  to nejlepší"- velký okruh Keňou a Tanzánií se závěrečným pobytem u moře

  *  -  "Okouzlující Barma" -  krásná a téměř nedotčená  


  

U nabízených speciálních akcí se můžete těšit na atraktivní a bohatý program, který v závěru vystřídá relax u moře.
(vyjma akcí na Bahamy a Seychely, které jsou specifické)


****************************************************************************


Další informace:
 


 -  pro speciální nabídky kliknete výše na kolonku na "Speciální nabídky".


-   pokud si chcete prolistovat katalog, 
                                                   klikněte na:  CK PREMIUM - EXOTIKA.  

                (pokud máte zájem o tištěný katalog, pošlete adresu, na kterou jej chcete poslat) 

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat :e-mail:          ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                      travelagencypremium@gmail.com

telefon:         222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

skype:           ck premium

 

 

Těšíme se na Vás.

                                                     Vaše
                                                                          cestovní kancelář PREMIUM

 


Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: "KOUZLO SRÍ LANKY" - poznávací, se závěrečným pobytem u moře
Termín:
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky