KEŇA - TANZÁNIE - ZANZIBAR - Best of - exclusive


Nezávazná rezervace

 

                  Velká propagační akce !

 

 

"KEŇA - TANZÁNIE - ZANZIBAR"

                     "Best of - exclusive"

 

 

 

Africké safari – zážitek na celý život !
  Termín :   6. - 19.11.2017   (14dnů / 12nocí )  


 

Vážení přátelé cestování,

    po velice úspěšných speciálních akcich do Kostariky, Malajsie, Singapuru a dalších jsme pro vás, ve spolupráci s našimi partnery připravili opravdovou lahůdku.  Na atraktivní a velice zajímavou propagační akci do Keni, Tanzánie a Zanzibaru jsme zvolili podzimní termín, kdy je možné vidět mnohem více zvířat, než na jaře a kdy se navíc hojně rodí mláďata, které se poté často stávají snadnou kořistí divokých šelem. Program bude tentokrát na 12 nocí, tedy o poznání delší než obvykle. Po návštěvě nejhezčích a nejznámějších lokalit, národních parků a rezervací (např. Ngorongoro, Aberdares, Navaisha Lake, Masai Mara, Amboseli, Arusha, Ol Pejeta a dalších) bude program akce zakončen pobytem u moře v krásném pětihvězdičkovém resortu. Po celou dobu vás, kromě velice atraktivního programu, čeká kvalitní ubytování kategorie 4-5*, plná penze po dobu safari a polopenze při závěrečném pobytu u moře (dle programu).  Protože se jedná o propagační akci, která je cenově výrazně zvýhodněna, je určena pouze pro velmi omezený počet, především stálých a VIP klientů.

 

 

 

  Atraktivní program a vysoká kvalita služeb a ubytování.

  

          Cestovní kancelář Premium vždy preferuje vysokou kvalitu služeb. 

 

1/   doprava   -    kvalitní letecká přeprava,
2/   program  -    lokality a místa jsou vybírány ve spolupráci s našimi zahraničními
                          partnery tak, aby zahrnovali 
to nejlepší a nejatraktivnější, co může
                          destinace nabídnout.

3/   ubytování -   po celou dobu akce je zajištěno velice kvalitní ubytování v resortech/
                          hotelech/lodge, kategorie 4*-5* 

4/   stravování -  po dobu okruhu po safari - plná penze  (pouze 1 den polopenze)
                         po dobu závěrečného relaxu u moře - s polopenzí 

5/   průvodce -   kvalitní český průvodce, po celou dobu akce 


 

 

 

Program této velké propagační akce:1 den   6.11.2017          odlet Praha 
   Odlet skupiny z letiště Václava Havla Praha do Istanbulu s leteckou společností Turkisch Airlines je ve 14:35 hod..  Po příletu do Istanbulu (v 18:50 hod.) přestup na let do Nairobi. Plánovaný odlet v 19.50 hodin. (výborné spojení - bez čekání)2 den   7.11.2017          Nairobi - Ol Pejeta                    ( -----/  oběd / večeře )                
   Po raním příletu na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta v Nairobi a odbavení budete mít čas na ranní kávičku, kdy budete informováni o programu akce na safari. Cca kolem šesté hodiny bude následovat odjezd do Ol Pejeta - soukromá rezervace nacházející se v centrální části Keni. Byla postupně vybudována v 80. letech 20. století z původního ranče. V současné době se jedná o nevládní neziskovou organizaci chránící velká zvířata Afriky. Cesta provede nádhernou krajinou na úpatí dechberoucího národního parku Mount Kenya, který je zapsaný ve světovém dědictví Unesco. Po příjezdu do resortu Sweetwater Tented Camp následuje ubytování a oběd. Odpoledne je připraveno safari do rezervace se šimpanzí svatyní a známou chráněnou oblastí nosorožců. 
   Poté návrat do tábora, večeře a nocleh. 


Ol Pejeta
   V rezervaci „Ol Pejeta Conservancy“ se vyskytuje obrovské množství zvířat, včetně nepůvodních šimpanzů a velké 5 (ohroženého černého nosorožce, leoparda, slona, buvola a lva). Kombinace úžasné přírody a krásného výhledu na otevřené pláně - za jasného počasí s výhledem na hory - zaručují nezapomenutelný zážitek ze safari.3 den   8.11.2017          Ol Pejeta - Aberdares                   ( snídaně /  oběd / večeře )            
   Brzy ráno odjezd na Safari a poté snídaně. Následuje pozdější odjezd do národního parku Aberdares. Oběd je pro vás zajištěn v Aberdares Country klubu. Po příjezdu do The Ark Lodge a ubytování budete mít možnost sledovat divokou zvěř přímo z vašeho ubytovacího zařízení, u kterého se nachází napajedlo, ke kterému chodí zvěř pít. Zde vás čekají velice zajímavé výhledy a příležitost k pořízení atraktivních fotografií.


Národní park Aberdares

Národní park Aberdare se nachází v centrální Keni, cca 100 km severně od Nairobi. Jeho rozloha je 766 km², pokrývá pohoří Aberdare a jeho nadmořská výška se pohybuje od 2.100 do 4.300 m.n.m. Národní park je charakteristický svými zalesněnými strži a otevřenými rašeliništi. Park je domovem pro slony, černé nosorožce, leopardy, hyeny skvrnité, paviány olivové, černé a bílé kočkodany, buvoly a další. 

   


4 den   9.11.2017          Aberdares - Naivasha                    ( snídaně /  oběd / večeře )           
   V 6.30 hodin snídaně a následný odjezd do Naivasha. Ve velkolepé příkopové propadlině dorazíte do vašeho resortu Sopa Lodge Resort u jezera Naivasha, kde je pro vás připraven pozdní oběd. Odpoledne odpočinek. Pro zájemce možnost fakultativního výletu po jezeře. Toto jezero se nachází ve výšce 1884 m n.m. Je tak obrovské, že neuvidíte na druhou stranu, ale pouze obrovská hejna vodního ptactva a uši hrochů, které ční z jezera jako periskopy. 

   Večeře a nocleh v resortu. 


Národní park Naivasha Lake
Naivasha se nachází v nejvyšší nadmořské výšce 1,884 m n. m., ve složité geologické kombinaci vulkanických hornin a sedimentárních ložisek z větší éry pleistocénu jezera. Na rozdíl od přechodových proudů je jezero napájeno pomocí trvalých přítoků řek Malewy a Gilgil.  Jezero nemá žádný odtok, ale protože je voda poměrně čistá, předpokládá se, že se ztrácí do země. Celková plocha jezera je 139 km. Je obklopeno bažinami, které se rozkládají na ploše 64 km čtverečních, ale to se může ve velké míře měnit a to v závislosti na množství srážek. Jezero má průměrnou hloubku 6 m a maximální hloubka je 30 m. Město Naivasha leží na severovýchodním okraji, vysoko nad jezerem a tvoří vchod do národního parku.  5 den   10.11.2017          Naivasha - Masai Mara                    ( snídaně /  oběd / večeře )            
   V 7.00 hodin snídaně, po níž následuje cesta do NP Mara National Reserve Masai, cesta přes Narok. Cesta nabízí nádherné scenérie a spoustu zážitků. Je to snad jediné místo v Keni, kde mohou návštěvníci vidět zvířata ve stejně hojném počtu, jako před sto lety. NP Masai Mara je totiž obdařen trvalým zásobištěm vody, a proto se zde zdržuje stálá populace.  Zde bude zastávka na piknik. Poté pokračuje odpolední část safari v rezervaci.  Na závěr přijedete do tábora Fig Tree Camp, kde se ubytujete. 

   Večeře a nocleh v resortu.


Národní park Masai Mara
Rezervace Masai Mara se rozprostírá na rozloze více než 1500 kilometrů čtverečních a je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Keni. Tato rezervace se nachází mezi Great Rift Valley a Viktoriiným jezerem. Bažinatá půda poskytuje lepší přístup k vodě pro zvěř a horší přístup pro turisty. Východní konec je nejblíže od Nairobi a tudíž je snadněji přístupný pro turisty. Rezervace Masai Mara je považována za klenot pro sledování divoké zvěře v Keni. Dle záznamů zde žije 95 druhů savců, obojživelníků a plazů a přes 400 druhů ptáků. Nikde v Africe nenajdete více volně žijících živočichů, než právě tady. A proto je poměrně velká pravděpodobnost, že návštěvník zde spatří velkou pětku (buvola, slona, levharta, leva a nosorožce).6 den   11.11.2017          Masai Mara                    ( snídaně /  oběd / večeře )    
   Celodenní návštěva rezervace s více než 450 druhy ptáků a hojností velkých druhů savců. Národní rezervace Masai Mara patří mezi nejznámější v Keni. Byla založena v roce 1961 a každý rok tudy migruje více jak 2 miliony zvířat z NP Serengeti. Rezervace má více ekosystémů a řeku Mara River, která je důležitou životní tepnou. Masai Mara je proslavena svými šelmami, ze kterých je možno běžně vidět lvy, gepardy, hyeny i levharty. Jsou zde k vidění samozřejmě také žirafy, různé druhy antilop, nosorožci dvourohé a další. Řeky jsou zase plné hrochů a krokodýlů. 

   Prohlédnete si pláně i kopce, kde spatříte krásné scenérie s kouzelným výhledem na divokou zvěř, pohybující se v přirozeném prostředí. 
K večeru návrat do tábora Fig Tree Camp, večeře a nocleh. 

 

 

7 den   12.11.2017          Masai Mara - Nairobi                    ( snídaně /  ----- / večeře )   
   Po snídani v resortu a odhlášení se z pokojů následuje cesta z Masai Mara zpátky do Nairobi. Cestou si ještě budete moci udělat další fotografie v této nádherné svatyni zvířat. Později odpoledne příjezd do hotelu Eka v Nairobi a následné ubytování. Ve večerních hodinách transfer do vyhlášené restaurace Carnivore, kde je pro vás připravena večeře. 

Po večeři návrat do hotelu a přenocování.


Nairobi

Nairobi je nejen hlavní město Keni, ale také největší a nejlidnatější město východní Afriky s populací cca 4,5 milionu. V Nairobi začal život v roce 1899. Dnes patří mezi dominanty města moderní výškové budovy. Cestovní ruch je pro Keňu velmi důležitý. Nairobi je také jedním z nejvýznamnějších měst v Africe, jak politicky, tak finančně. Pulsující město s mixem ras a kultur, které poskytuje návštěvníkům plno zážitků, vyhlídkové terasy, muzea, národní park, golfové hřiště, lázně a luxusní noční kluby apod.. 


 

8 den   13.11.2017          Nairobi - Amboseli                    ( snídaně /  oběd / večeře )            
   Po snídani v hotelu v cca 7.30 hodin odjezd do národního parku Amboseli. Park se nachází ve stínu nejznámějšího symbolu Afriky, Kilimandžára, nejvyšší hory v Africe a nejvyšší volně stojící hory na světě. Zasněžený vrchol hory bude fascinující dominantou pozadí, při fotografování divoké zvěře a kouzelných scenérii.  Podzemní proudy na ploše pod Kilimandžárem vytváření bažiny, které přitahují bohatou rozmanitost divoké zvěře a ptactva.  

  Poté dorazíte do resortu Ol Tukai Lodge, kde se ubytujete a naobědváte. 
V odpoledních hodinách pokračuje návštěva NP Amboseli. Tento park se nachází na jihu Keni, nedaleko od hranic s Tanzánií, sice nepatří mezi největší, ale rozhodně mezi nejnavštěvovanější národní parky v Keni.  Koncentrace zvířat je zde poměrně vysoká, jsou zde stáda slonů, která čítají nezřídka i více než 100 kusů, dále buvoli, pakoně, zebry, šakali, lvi, levharti, gepardi, nosorožci a řada dalších. U jezera Amboseli jsou k vidění další živočichové, včetně spousty druhů vodních ptáků.
Po návratu do hotelu večeře a přenocování.


Národní park Amboseli
Národní park Amboseli je známý svojí velkou sloní populací a některých působivě statných býků, kteří se vyžívají ve velkých bažinách. Tato oblast je domovem mnoha komunit Masajů, nacházejících se kolem parku. Park má rozlohu 400 km čtverečních. Zde můžete pozorovat stáda pakoňů, zeber a impala, jak se pasou na otevřených pláních. Existují oblasti, akátové lesy, které jsou vhodné na dobré pozorování ptáků a které jsou domovem mnoha drobných savců. V parku je možno poměrně často vidět i gepardy. Hlavní dominantou Amboseli je Kilimandžáro. Jeho vrchol ve výšce 5.895 m nad mořem z něj dělá nejvyšší horu Afriky. Při jasné obloze a často v dopoledních hodinách jsou návštěvníci odměněni nádherným výhledem na sněhem pokrytý vrchol hory.

 

 

9 den   14.11.2017         Amboseli - Ngorongoro              ( snídaně /  oběd / večeře )          
   Po snídani a odhlášení se z pokojů následuje program dnešního dne. Projedete směrem k  NP Amboseli a pokračujete na hranici s Tanzánií v Namanga.  Zde se podrobíte imigrační kontrole, přestoupíte na jiné vozy a pokračujete dále do Arushy, kde je pro vás připraven oběd v Arusha Coffee Lodge. Po obědě pokračujete do Ngorongoro, kde můžete s údivem pozorovat místní faunu i floru a nádherné panorama. Národní park Ngorongoro o rozloze 320 km 2 je zapsaný na seznamu přírodních památek UNESCO.  Jedná se o vyhaslou sopku, v jejímž kráteru se nachází různorodé ekosystémy, počínaje hustým lesem, přes jezera, močály až po travnaté savany. V kráteru žije velké množství zvířat, jejich koncentrace rovněž patří mezi nejvyšší na světě. Je to ráj pro milovníky zvířat. V kráteru je rovněž nejvyšší koncentrace lvů na světě.  Z dalších šelem jsou zde šakali, levharti, gepardi, hyeny atd., dále hroši, buvoli, zebry, pakoně a řada dalších.  

   Večeře a přenocování v lodge.


Národní park Ngorongoro
Rezervace Ngorongoro se klene na obrovské rozloze horských plání, savan a lesů. Byla založena v roce 1959 jako vícenásobná oblast na využívání půdy. S volně žijícími živočichy zde žijí Masajové. Velkolepý kráter Ngorongoro je největší ve světovém měřítku. Tyto oblasti mají celosvětový význam pro zachování biodiverzity v důsledku přítomnosti celosvětově ohrožených druhů, hustoty volně žijících živočichů a každoroční migrace pakoňů, zeber, gazel a dalších zvířat do severních plání. Rozsáhlý archeologický výzkum také přinesl dlouhý sled důkazů o evoluci člověka.

 

 

10 den   15.11.2017         Ngorongoro - Arusha              ( snídaně /  oběd / večeře )             
   Ráno se opět vydáte na safari do kráteru, kde vás čekají další nezapomenutelné zážitky.  
Následuje oběd v Arushi. Trasa prochází velmi nádhernou krajinou se zvlněnými kopci, řídkou divokou zvěří, domorodými vesnicemi a stády dobytka. Projdete se přes Karatu a Manyara, které patří mezi hlavní ekonomické aktivity cestovního ruchu a zemědělství. Po příjezdu do resortu Lake Duluti Serena Lodge Arusha, následuje ubytování, večeře a přenocování.


Arusha
Arusha je město severní Tanzanie, obklopené některými národními parky a nejznámější africké krajiny. Nachází se pod horou Meru, na východním okraji východní větve Great             Rift Valley. Má velmi příjemné podnebí a nachází se blízko mnoha atraktivních lokalit:  Serengeti, kráteru Ngorongoro, Lake Manyara, Olduvai Gorge, NP Tarangire a Kilimandžára. Navíc má svůj vlastní NP Arusha na Mount Meru.11 den   16.11.2017         Arusha - Zanzibar              ( snídaně /  ----  / večeře )             
   Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do Zanzibaru. Po příletu následuje transfer do krásného resortu u moře - Karafuu Beach Resort and Spa 5* a ubytování.
Večeře v resortu. 


Zanzibar
Pobřeží Zanzibaru nabízí jedny z nejlepších pláží na světě, kde se písečné pláže a možnost surfování liší, v závislosti na tom, na jaké straně ostrova právě jste. Na východním pobřeží, kde se vlny lámou přes korálové útesy se při odlivu objevují malé bazény s hvězdicemi, malými střevlemi a sasankami. Na severu je oceán mnohem méně náchylný na přílivy a odlivy, kde krásné pláže a bílý písek vytvářejí podmínky k pohodovému odpočinku a relaxaci.
Přístavní město Stone Town se nachází na západním pobřeží a v blízkosti města leží Chole Island Marine Park. Na jižním pobřeží Zanzibaru najdete Menai Bay, památkovou zónu na ochranu mořských želv. Silnice na jihovýchodní pobřeží vede přes „Jozaní les“, který je domovem vzácných opic Red Colobus, žijících na Zanzibaru a řadou dalších primátů a malých druhů antilop.

 

 

12 den   17.11.2017         Zanzibar              ( snídaně /  ----  / večeře )    
   Po snídani můžete relaxovat, užívat si hotelové zázemí a nádherné pláže na kouzelném ostrově Zanzibar.  Možnost fakultativních výletů.  
Večeře v resortu.

 

 

13 den   18.11.2017         Zanzibar              ( snídaně /  ----  / večeře )    
   Po snídani můžete relaxovat, užívat si hotelové zázemí a nádherné pláže na kouzelném ostrově Zanzibar.  Možnost fakultativních výletů.  
Večeře v resortu.14 den   19.11.2017         Zanzibar - Praha             ( snídaně )    
   Snídaně v resortu a brzký ranní transfer na letiště. Plánovaný odlet ze Zanzibaru v 6.50 hodin. Přílet do Istanbulu ve 13.00 hodin. Následný přestup na let do Prahy. Odlet z Istabnbulu v 16.50 hodin. Přílet do Prahy v 18.25 hodin (časy jsou orientační).

 


                                                                         * změna programu vyhrazena

******************************************************************************

 

 

Akce vyprodána !!!

 

 

 

Ubytování po dobu akce:

-  Sweetwaters Tented Camp 4*
-  The Ark Lodge 4*
-  Naivasha Sopa Resort 5*
-  Fig Tree Camp 4*
-  Eka Hotel Nairobi 5*
-  Ol Tukai Lodge 5*
-  Ngorongoro Sopa Lodge 5*
-  Lake Duluti Serena Hotel 5* 
-  Neptune Pvani resort & Spa 5*
             
                                                                  * změna ubytování vyhrazena

*****************************************************************
 
 
Pokud Vás tato "propagační" nabídka zaujala, napište si o podrobné informace.
Pošleme Vám je obratem na Vaší mailovou adresu a naleznete v nich veškeré potřebné informace, včetně obrazových materiálů, ubytovacích zařízení atd...
 
 

**************************************************************************

 

 

Napsali o nás. Pro komentáře od klientů klikněte  ZDE 
                         Pro komentáře umělců klikněte   ZDE


 

*************************************************************************


Další nabídky speciálních akcí:

2017 - 2018

  -  "Kouzelná Čína" - další opakování velice úspěšné akce (Peking, Šanghaj, Suzhau, Sanya (čínská Havaj) a další 
 
 -   "Srí Lanka - to nejlepší" - opakování úspěšné akce - velký okruh Srí Lankou, zakončený pobytem u moře
  -  "Bahamy - opravdový ráj na zemi"  - neskutečně krásná příroda, kvalitní ubytování, All inclusive- doporučujeme
  -  "Seychely - neskutečná krása přírody" -  pobyt na 3 ostrovech, velmi kvalitní ubytování, včetně výletů ..
  -  "Kouzlo Vietnamu"  -  cesta Vietnamem od Hanoje po Saigon, s návštěvamí těch nejatraktivnějších míst a krásné přírody 
  -  "Keňa - to nejlepší" -  atraktivní okruh národními parky, program závěrečný pobytem u moře
  -  "Myanmar (Barma) - best of - Exclusive" -  neskutečně krásná a téměř nedotčená země    

  
 

U nabízených speciálních akcí se můžete těšit na atraktivní a bohatý program, který v závěru vystřídá relax u moře.
(vyjma akcí na Bahamy a Seychely, které jsou specifické)Další informace: 

   -  další speciální nabídky a akce naleznete, když kliknete níže na: 
                                                                                           "SPECIÁLNÍ AKCE"


   -  chcete-li se podívat na další nabízené resorty v této destinaci, klikněte níže na: 
                                                                                                    

 

 

   -  pokud si chcete prolistovat nejnovější katalog, klikněte na:  CK PREMIUM - EXOTIKA  
(v případě zájmu o tištěný katalog pošlete adresu, na kterou jej chcete poslat) 

 

 

 

V případě zájmu, či jakýchkoliv informací nás kontaktujte :

e-mail:          ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                      travelagencypremium@gmail.com

telefon:           222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

skype:           ck premium

Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: KEŇA - TANZÁNIE - ZANZIBAR - Best of - exclusive
Termín: 6. - 19.11.2017 (14dnů / 12nocí )
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky