"FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA" - poznávací se závěrečným pobytem u moře


Nezávazná rezervace

 Atraktivní akce do jedné z nejkrásnějších zemí na světě

FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA


 

Vážení přátelé cestování.

 

   Na podzim letošního roku jsme pro Vás připravili opravdovou lahůdku. Po úspěšné akci na ostrově Mauricius, se další speciální akce bude konat na opačnou stranu zeměkoule.

 
      Cílem bude totiž fascinující Kostarika. Země, nacházející se ve střední Americe, s neskutečně krásnou a bohatou přírodou, plnou tropických deštných pralesů, sopek, džunglí a národních parků.Co Kostarika nabízí ?

  •   -  přírodní horké a léčivé prameny
  •   -  tropické džungle deštného, mlžného i suchého pralesa
  •   -  vodopády, jezera a laguny
  •   -  velké množství exotické zvěře a ptactva, žijící ve volné přírodě
  •   -  obrovské množství tropických rostlin a květů
  •   -  nabídku adrenalinových sportů (surfování, rafting, jízdy na laně atd.)
  •   -  kouzelné písečné pláže - téměř bez lidí 

   Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradou Střední Ameriky. Bývalá „banánová republika“ se během více než stoletého vývoje v demokracii, neutralitě, bez vojenských převratů a s povětšinou moudrými a osvícenými politiky ve svém čele, vypracovala na vzorovou zemi regionu. V širokém okolí má nejvyšší životní úroveň, bezpečí, klid a stabilitu. Na severu sousedí s Nikaraguou a na jihu s Panamou. Na východě tvoří přirozenou hranici Karibské moře a západní břehy omývá Tichý oceán. Pravý poklad však skrývá v místní přírodě. Uvádí se, že podle počtu živočišných a rostlinných druhů na jednotku území nemá Kostarika na světě konkurenci.
   Národní parky zabírají 12% celkové rozlohy země, dalších 15% zabírají přírodní rezervace a chráněné krajinné oblasti. Rozmanitost krajiny přitahuje do Kostariky milovníky přírody z celého světa. Kostarika má vše, co může cestovatel chtít a právě proto je označována za nejkrásnější zemi na světě. Z desítek krásných míst musíme zmínit především tropické deštné pralesy, či velké množství národních parků. NP Tortuguero je proslulý svými želvami, nachází se zde jedno z nejdůležitějších světových hnízdišť. NP Arenal je dalším zajímavým místem. Volcán Arenal je jednou z nejaktivnějších sopek v centrální Americe. NP Manuel Antonio je další z krásných míst, kde je naleznete fascinující přírodu, vodopády či opuštěné pláže.
   Kostarika je 
bohatší, dražší a více navštěvovaná než ostatní země střední Ameriky. I když je Kostarika poměrně malou zemí, oprávněně se jí přezdívá „zahrada střední Ameriky“. V zemi nenajdete příliš mnoho historických památek, ale zato obrovské množství neskutečných přírodních krás.

   Kostarika leží v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční 
teploty se pohybují mezi 32°C na pobřeží a 17°C ve vnitrozemí. Období sucha začíná na přelomu listopadu a prosince a končí na přelomu dubna a května. Celkový roční úhrn srážek činí asi 3000 mm. Nejlepší čas na cestu do této fascinující destinace jsou měsíce duben, květen, listopad a prosinec, které vám dají poznat to nejlepší z obou období, protože v období sucha můžete vidět věci, které nemůžete vidět v období dešťů a naopak v období dešťů můžete vidět věci, které neuvidíte v období sucha.

 

 

videoukázky - Kostarika

( klikněte níže na obrázky )

 

 

 

    Program v Kostarice pak bude, stejně jako každý rok, poznávací - s návštěvami těch nejzajímavějších a nejatraktivnějších míst, především národních parků, tropických džunglí atd. a tak, jak bývá zvykem u těchto speciálních akcí, bude program zakončen krátkým relaxačním pobytem u moře.


 


Termín:   podzim 2018 - vyprodáno

Připravujeme termín na rok 2019  Nezávazná rezervace  Informace:

San José

   Hlavní město Kostariky leží v nadmořské výšce 1500 metrů. Je dopravní křižovatkou země a je zde mnoho možností kulturního, společenského i sportovního vyžití. Svými obchodními domy, nákupními centry a řetězci rychlého stravování připomíná spíš severoamerická města. I zde však najdete muzea, několik vynikajících restaurací, pestrobarevná tržiště a především příjemné klima. Zajímavé jsou návštěvy Muzea zlata, Národního divadla, postaveného v 90. letech 19. století či tržiště Mercado Central.

   Oblíbeným cílem turistů je však okolí města, zejména dvě stále činné sopky. K jejich vrcholům je možné vystoupat po strmých stezkách. Na cestu si nezapomeňte vzít teplé oblečení. Díky stálé aktivitě sopky si pohled na město asi příliš nevychutnáte, vrchol a jeho těsné okolí jsou obvykle zahaleny v oblaku dýmu.

 

 

Národní parky

 

NP Tortuguero

   Národní park Tortuguero se nachází na severním karibském pobřeží Kostariky a navzdory tomu, že může být dosažen pouze letadlem nebo lodí se jedná o třetí nejnavštěvovanější národní park v zemi. Má biologickou rozmanitost, včetně deštných pralesů, močálů, pláží a lagun.
  Tortuguero je nejvýznamnějším útočištěm zelených mořských želv v celém Karibiku. Na světě existuje 8 druhů mořských želv, 6 druhů z toho žije v Kostarice a 4 druhy přímo v Tortuguero. Dalšími obyvateli jsou opice, krokodýli, kajmani, ještěři a ještěrky, jaguáři, jedovaté žáby, 375 druhů ptáků a další. Nachází se zde více než 400 druhů stromů a asi 2200 druhů jiných rostlin. Park je dokonalým příkladem tropického deštného pralesa. Severní část parku je s 6 400 mm srážek ročně nejvlhčí oblastí v zemi. Prší tu během celého roku a deštník nebo kvalitní nepromokavé oblečení je zde podmínkou, stejně tak i repelenty. Existuje tu řada cest, jimiž můžete obdivovat jedinečnou krásu přírody.

 

 

NP Arenal

   Národní park Arenal byl založen roku 1995. Nachází se zde polovina všech živočišných druhů známých v Kostarice. Uprostřed národního parku se nachází největší atrakce. Tyčí se zde kužel stejnojmenné sopky - Volcan Arenal, vysoký 1633 metrů. Sopka je neobyčejně aktivní od roku 1968, kdy mohutný výbuch vychrlil záplavu lávy. Od té doby je vulkán zdánlivě v klidu, ale přesto, zejména v noci skýtá úžasnou podívanou. Činnost sopky se mění den ode dne. Někdy z ní vytéká žhavá láva a do vzduchu létají kameny, jindy zase jen klidně bublá a jemně doutná. Díky sopečnému magmatu ohřívá podzemní vodu, jejímiž vývěry se pak naplňují jezírka a v okolí sopky se nachází množství příležitostí k vykoupání v horkých pramenech. Noční koupel v některém ze zdejších pramenů s výhledem na tekoucí žhavé lávové proudy patří k hlavním turistickým atrakcím.

 

  

NP Manuel Antonio 

   Národní park Manuel Antonio se nachází jižně od města Quepos. Byl založen v roce 1972 a jedná se o jednu z nejkrásnějších a biologicky rozmanitých oblastí na světě. I když jde o nejmenší národní park v zemi, ohromuje svoji krásou a rozmanitostí volně žijících živočichů, která je při 683 ha nepřekonatelná. Nachází se zde např. opice, medvědi mývalové, lenochodi, leguáni, kosmani, malpy, oceloti, paky, aguti, pásovci, bazilišci, tukani, supy, andulky, papoušci ara, jestřábi, mnoho druhů hlodavců a ptáků, barevní krabi a celá řada dalších zvířat.
   Po přírodních stezkách v parku se dostanete do nitra, kde můžete kromě zvířat pozorovat i velkou rozmanitost místních rostlin. Stezka parkem prochází kolem místa zvaného „Punta Catedral“, odkud se nabízejí úchvatné pohledy na Pacifik a okolní skalnaté ostrůvky, obývané pelikány. Národní Park Manuel Antonio nabízí okouzlující kombinaci deštných pralesů, pláží a korálových útesů. Tyto pláže jsou nejkrásnější v zemi a vynikající na šnorchlování.

 

 Program:

 
1.den                PRAHA – AMSTERDAM - SAN JOSE  

    Odlet skupiny z letiště Václava Havla Praha povede přes Amsterdam do San Jose.
Po příletu a odbavení transfer do hotelu v centru města a ubytování.
Večeře a nocleh v hotelu Crowne Plaza Corobici 5*.

 

 
 

2.den                     NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO 

   Po snídani v hotelu následuje transfer do říčního přístavu Cano Blanco nebo Pavona Molo, odkud bude cesta pokračovat lodí do národního parku Tortuguero.
Po příjezdu oběd a ubytování v Evergreen Lodge 4* (nebo podobném).
   Odpoledne prohlídka Tortuguera Village a vyhlídkových tras. Tortuguero Village je klidné místo zasazené do přírody. Nachází se v dlouhém úzkém pásu, kde nejezdí žádná auta, ani zde nejsou žádné široké ulice. Na jedné straně vesnice, řeky a vodní cesty, které lákají hluboko do džungle za dobrodružstvím a nádhernou přírodou. Na druhé straně naleznete neprozkoumané karibské pláže.
   Večeře v Evergreen Lodge 4* (nebo podobném).

 


3. den                   NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

   Po snídani v resortu následuje pěší prohlídka národního parku.
Oběd v hotelu a odpolední plavba po kanálech národního parku.
   Po prohlídce návrat do hotelu – večeře.   

   Národní park Tortuguero se nachází na severním karibském pobřeží Kostariky. Jedná se o třetí nejnavštěvovanější národní park v zemi a to navzdory skutečnosti, že do této oblasti je možná doprava pouze letadlem nebo lodí.

 4. den                  TORTUGUERO - ARENAL 

   Po snídani v hotelu transfer lodí do Cano Blanco nebo Pavona Molo a po obědě v místní restauraci transfer z Guapiles do Arenalu.
Po příjezdu do hotelu Arenal Kioro Suites & Spa 4*+
ubytování.

 Zde ve volném čase doporučujeme návštěvu přírodních, léčivých horkých termálních pramenů, které jsou vyhledávanou atrakcí.
5.den                       ARENAL

   Po snídani v hotelu následuje dopolední program – Sky Trek & Tram.

   Sky Tram (otevřená lanovka) jede v pomalém tempu, takže si můžete vychutnat 
výhledy a pozorovat změnu vegetace při změně nadmořské výšky a udělat si několik hezkých fotografií během této jízdy. Tento výlet bude doprovázet, kromě českého průvodce i místní průvodce, který je připraven odpovědět na jakékoliv vaše dotazy. Na vrcholu je k dispozici prostorná vyhlídková terasa s okouzlujícími výhledy po okolí: na sopku, jezera Arenal, okolní hory i na tropické deštné pralesy.

   Sky Trek Canopy Tour - jízda na zavěšených lanech, které jsou nataženy mezi různými části hor a základnami.

   Odpoledne návštěva národního parku Arenal. Zde zažijete nevšední výhledy na sopku Arenal při putování po stezkách tohoto podivuhodného „Mountain of Fire“. Výlet začíná na jedné ze stezek v blízkosti sopky. Tato cesta nás povede lesem v okolí posledních lávových proudů a v okolí zničeného v roce 1968 (v procesu regenerace).
   Po návratu do hotelu volno a večeře.

 


6.den                         ARENAL - MANUEL ANTONIO 

   Po snídani v hotelu následuje transfer z Arenalu do národního parku Manuel Antonio.
Oběd v místní restauraci. Po příjezdu do El Parador resort & Spa 5*, přihlášení a ubytování.
   Večeře v místní restauraci.

 


7.den                         MANUEL ANTONIO      

    Po snídani v resortu volný den. Odpočinek, koupání, relax. Nabídka fakulattivních výletů.
Večeře v resortu.
 

    


 8.den                 NÁRODNÍ PARK MANUEL ANTONIO  

   Po snídani v resortu navštěva národního parku Manuel Antonio.
 
 

Národní park Manuel Antonio

    Po přírodních stezkách v parku se dostanete do nitra lesa, kde je hezké pozorovat rozmanitost rostlin a živočichů, včetně Kapucínských opic, medvědů mývalů, mnoha druhů hlodavců a ptáků. V průběhu této prohlídky se na chvilku zastavíme, aby se mohli vykoupat v teplých vodách Pacifiku. Zde můžete vidět různé druhy fauny a flóry, které se nacházejí na cca  2 ½ hodinové procházce do přírody. Na výlet do parku si nezapomeňte vzít s sebou vodu, fotoaparát, opalovací krém, sprej a dalekohled.           


Poté návrat do resortu a volný den.
Večeře v resortu.


    


9.den                      EL PARADOR - SAN JOSE 

   Snídani v hotelu. Dopoledne odhlášení z pokojů a později odpoledne následuje transfer na mezinárodní letiště v San Jose a večerní odlet do Amsterdamu.

 


10.den                     AMSTERDAM - PRAHA

  Po příletu do Amsterdamu následuje přestup na letadlo do Prahy. Plánované přistání na letišti Václava Havla v Praze je v odpoledních hodinách

 

                                                                                                                                 *  změna programu vyhrazena


 


  Nezávazná rezervace   Pokud jste tuto zemi, s neskutečně krásnou a bohatou faunou a florou, plnou džunglí a tropických deštných pralesů ještě nenavštívili, pak neváhejte.                     Rozhodně stojí za to. 


*******************************************************************************************************

 

Běžná prodejní cena:    98.990,-Kč/os

                               (+ veškeré let. poplatky 9.980,-Kč )

cena celkem :  108.970,-Kč/osSpeciální cena :

 .

Speciální cena podzimní akce:   88.990,-Kč/os
                                                       (+ veškeré let.poplatky 9.980,-Kč)

Cena celkem :    98.970,-Kč/os 

 

 

 

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu s kvalitní leteckou společností
- ubytování na 8 nocí v kvalitních resortech/hotelech kategorie 4 - 5* - dle programu
- stravování    -    po dobu okruhu plná penze,
                            při závěrečném pobytu v Manuel Antonio s polopenzí
 
- program  - atraktivní okruh v Kostarice, se závěrečných pobytem v resortu nad mořem - dle itineráře
- veškeré vstupy - dle itineráře

- veškeré pozemní i lodní transfery – dle itineráře 
- český průvodce po celou dobu akce (od odletu z ČR do příletu)Cena nezahrnuje:
- cestovní pojištění a pojištění proti stornu - v případě zájmu zajistíme
- odletová taxy z Kostariky  (28 USD) - platí se osobně při odbavení  Nezávazná rezervace   **********************************************************************************************Další informace: 

 -   pro informace o zemi, klikněte na   KOSTARIKA - INFORMACE

 -  chcete-li se podívat na další nabízené resorty v této destinaci, 
                                                 klikněte na  KOSTARIKA - RESORTY

****************************************************************************

 

Napsali o nás. Pro komentáře od klientů klikněte  ZDE 
                         Pro komentáře umělců klikněte   ZDE

 

****************************************************************************Další nabídky speciálních akcí 2018 - 2019:


  -  "Peru - přes Amazónii a Machu Picchu" -  atraktivní akce do kouzelného Peru   
  -  "Kouzelná Čína" -  okruh Čínou - Peking, Terakotova rmáda, Šanghaj, Suzhou, Sanya - závěrečný pobyt u moře   
  -  "Kouzlo Vietnamu" -  cesta Vietnamem od Hanoje po Saigon, s návštěvamí těch nejatraktivnějších míst a krásné přírody    
  -  "Seychely - neskutečná krása přírody"  - pobyt na 3 ostrovech, velmi kvalitní ubytování, včetně výletů ..
  -  "Keňa - to nejlepší" -  atraktivní okruh národními parky, program závěrečný pobytem u moře 

  -  "Myanmar (Barma) - best of - Exclusive" -  neskutečně krásná a téměř nedotčená země 
  -  "Kouzlo Srí Lanky "- opakování úspěšné akce - velký okruh Srí Lankou, zakončený pobytem u moře
 
  -  "Krásná Indonésie"  -  poznávací okruh ostrovy Bali a Lombok se zakončením u moře
  -  "Malajsie - to nejlepší"  -  opakování speckální akce - Kuala Lumpur, Taman Negara, Melaca, Langkawi - závěr u moře
  -  "Japonsko - země úsměvů a vycházejícího slunce"  -  připravujeme další velkou propagační akci
  -  "Bahamy - opravdový ráj na zemi"  - neskutečně krásná příroda, kvalitní ubytování, All inclusive

   

  

U nabízených speciálních akcí se můžete těšit na atraktivní a bohatý program, který v závěru vystřídá relax u moře.
(vyjma akcí na Bahamy a Seychely, které jsou specifické)

 

--------------------------------------------------- 


-   pokud si chcete prolistovat katalog, 
                                                klikněte na:  CK PREMIUM - EXOTIKA.  

                   (pokud máte zájem o tištěný katalog, pošlete adresu, na kterou jej chcete poslat) 

 

 

 

 

V případě zájmu, či jakýchkoliv informací nás kontaktujte :

e-mail:         ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz
                      info@ckpremium.cz
                      travelagencypremium@gmail.com

telefon:         222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

skype:           ck premium


 


Těšíme se na Vás.

                                                     Vaše
                                                                          cestovní kancelář PREMIUM


   

 

 


Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: "FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA" - poznávací se závěrečným pobytem u moře
Termín:
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky