"FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA"


Nezávazná rezervace

 Upozornění na změnu: kolonka   
Speciální akce


je od pondělí 2.9.2019 přesunuta na naše nové
web.stránky, nabízející speciální a propagační akce
(kde budou rozděly dle kontinentu, na kterém se nacházejí)Nabídka na speciální akci "Fascinující Kostarika"
a další nabídky na kontinentu Amerika naleznete
na naší web stránce: www.objevtejizniameriku.cz

 


Aktuální nabídky na kontinentu Afrika naleznete 
na naší web stránce: www.objevteafriku.czAktuální nabídky na kontinentu Asie naleznete ´
na naší web stránce: www.objevteasii.cz   

  

( stránky se aktuálně připravují a plně funkční budou od pondělí 26.8.2019 )

 

 

 

************************************

 


Speciální akce


FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA

 

   Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradou Střední Ameriky. Bývalá „banánová republika“ se během více než stoletého vývoje v demokracii, neutralitě, bez vojenských převratů a s povětšinou moudrými a osvícenými politiky ve svém čele, vypracovala na vzorovou zemi regionu. V širokém okolí má nejvyšší životní úroveň, bezpečí, klid a stabilitu. Na severu sousedí s Nikaraguou a na jihu s Panamou. Na východě tvoří přirozenou hranici Karibské moře a západní břehy omývá Tichý oceán. Pravý poklad však skrývá v místní přírodě. Uvádí se, že podle počtu živočišných a rostlinných druhů na jednotku území nemá Kostarika na světě konkurenci.
   Národní parky zabírají 12% celkové rozlohy země, dalších 15% zabírají přírodní rezervace a chráněné krajinné oblasti. Rozmanitost krajiny přitahuje do Kostariky milovníky přírody z celého světa. Kostarika má vše, co může cestovatel chtít a právě proto je označována za nejkrásnější zemi na světě. Z desítek krásných míst musíme zmínit především tropické deštné pralesy, či velké množství národních parků. NP Tortuguero je proslulý svými želvami, nachází se zde jedno z nejdůležitějších světových hnízdišť. NP Arenal je dalším zajímavým místem. Volcán Arenal je jednou z nejaktivnějších sopek v centrální Americe. NP Manuel Antonio je další z krásných míst, kde je naleznete fascinující přírodu, vodopády či opuštěné pláže.
   Kostarika je 
bohatší, dražší a více navštěvovaná než ostatní země střední Ameriky. I když je Kostarika poměrně malou zemí, oprávněně se jí přezdívá „zahrada střední Ameriky“. V zemi nenajdete příliš mnoho historických památek, ale zato obrovské množství neskutečných přírodních krás.

   Kostarika leží v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční 
teploty se pohybují mezi 32°C na pobřeží a 17°C ve vnitrozemí. Období sucha začíná na přelomu listopadu a prosince a končí na přelomu dubna a května. Celkový roční úhrn srážek činí asi 3000 mm. Nejlepší čas na cestu do této fascinující destinace jsou měsíce duben, květen, listopad a prosinec, které vám dají poznat to nejlepší z obou období, protože v období sucha můžete vidět věci, které nemůžete vidět v období dešťů a naopak v období dešťů můžete vidět věci, které neuvidíte v období sucha.

 

 

 

Termíny a další informace na tuto speciální akci 
               naleznete na naší nové stránce
        www.objevtejizniameriku.cz   

 

 

 

Cestovní kancelář Premium


e-mail:           ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz

                      info@ckpremium.cz
                      

telefon:          222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: "FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA"
Termín:
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky