"FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA"


Nezávazná rezervace

 Upozornění na změnu: kolonka   
Speciální akce


je od pondělí 2.9.2019 přesunuta na naše nové
web.stránky, nabízející speciální a propagační akce
(kde jsou nově rozděleny dle kontinentu, na kterém se nacházejí)Speciální akce


FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA

 

   Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradou Střední Ameriky. Bývalá „banánová republika“ se během více než stoletého vývoje v demokracii, neutralitě, bez vojenských převratů a s povětšinou moudrými a osvícenými politiky ve svém čele, vypracovala na vzorovou zemi regionu. V širokém okolí má nejvyšší životní úroveň, bezpečí, klid a stabilitu. Na severu sousedí s Nikaraguou a na jihu s Panamou. Na východě tvoří přirozenou hranici Karibské moře a západní břehy omývá Tichý oceán. Pravý poklad však skrývá v místní přírodě. Uvádí se, že podle počtu živočišných a rostlinných druhů na jednotku území nemá Kostarika na světě konkurenci.
   Národní parky zabírají 12% celkové rozlohy země, dalších 15% zabírají přírodní rezervace a chráněné krajinné oblasti. Rozmanitost krajiny přitahuje do Kostariky milovníky přírody z celého světa. Kostarika má vše, co může cestovatel chtít a právě proto je označována za nejkrásnější zemi na světě. Z desítek krásných míst musíme zmínit především tropické deštné pralesy, či velké množství národních parků. NP Tortuguero je proslulý svými želvami, nachází se zde jedno z nejdůležitějších světových hnízdišť. NP Arenal je dalším zajímavým místem. Volcán Arenal je jednou z nejaktivnějších sopek v centrální Americe. NP Manuel Antonio je další z krásných míst, kde je naleznete fascinující přírodu, vodopády či opuštěné pláže.
   Kostarika je 
bohatší, dražší a více navštěvovaná než ostatní země střední Ameriky. I když je Kostarika poměrně malou zemí, oprávněně se jí přezdívá „zahrada střední Ameriky“. V zemi nenajdete příliš mnoho historických památek, ale zato obrovské množství neskutečných přírodních krás. 

   Kostarika leží v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční 
teploty se pohybují mezi 32°C na pobřeží a 17°C ve vnitrozemí. Období sucha začíná na přelomu listopadu a prosince a končí na přelomu dubna a května. Celkový roční úhrn srážek činí asi 3000 mm. Nejlepší čas na cestu do této fascinující destinace jsou měsíce duben, květen, listopad a prosinec, které vám dají poznat to nejlepší z obou období, protože v období sucha můžete vidět věci, které nemůžete vidět v období dešťů a naopak v období dešťů můžete vidět věci, které neuvidíte v období sucha.Nabídka na speciální akci "Fascinující Kostarika"
a další nabídky na kontinentu Amerika naleznete
na naší web stránce: www.objevtejizniameriku.cz

 

 

**********************************************************Aktuální nabídky na kontinentu Afrika naleznete 
na naší web stránce: www.objevteafriku.czAktuální nabídky na kontinentu Asie naleznete ´
na naší web stránce: www.objevteasii.cz   

 


*********************************************************

 

 

Cestovní kancelář Premium


e-mail:           ckpremium@volny.cz
                      exotika@ckpremium.cz

                      info@ckpremium.cz
                      

telefon:          222 96 70 60 
                      603 10 92 44 

Nezávazná rezervace

Kontaktní údaje
Termín a počet osob
Název akce: "FASCINUJÍCÍ KOSTARIKA"
Termín: podzim 2020 / jaro 2021
Strava: - dle programu
Přeprava
Způsob: Letecky